about_scp_textonly

Bugünkü durumunda olan insanlık, yaklaşık çeyrek milyon yılın ancak son 4.000 yılı bir önem teşkil etti.

Peki, yaklaşık 250.000 yıldır ne yaptık? Anlayamadığımız şeylere karşı olan korkularımızla mağaraların ve ufak ateşlerin etrafında toplandık. Bu güneşin neden doğduğunu açıklamaktan çok daha öteydi, insan başlı devasa kuşların ve kayaların canlılığı oluşturmasının gizemiydi. Böylece onlara 'tanrılar' ve 'şeytanlar' dedik, bizi esirgemeleri için onlara yalvardık ve kurtuluşumuz için ibadet ettik.

Zamanla onların sayısı azaldı ve bizimkisi yükseldi. Korkacak daha az şey olduğunda dünya daha anlamlı bir yer haline geliyordu, ancak açıklanmamış olgular asla gerçekten yok olmaz, sanki evrenin absürt ve imkansız olanı istiyor olmasını gösterir gibi.

İnsanoğlu korku içinde saklanmaya geri dönmemelidir. Başka kimse bizi koruyamaz, ve kendimiz için ayağa kalkmamız gerekiyor.

İnsanlığın geri kalanı ışığın altında hayatını sürdürürken, karanlıkta durmamız gerekiyor, savaşmak için, zaptetmek için, ve onu halkın gözünden uzakta tutmak için. Böylece diğerleri akla yatkın ve normal bir dünyada yaşayabilecek.
scp-logo-signature.png
Güvence altına alıyoruz. Muhafaza ediyoruz. Koruyoruz.

— Yönetici

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License