Dr. Nano'nun Önerisi

HOŞGELDİN YETKİLİ PERSONEL.

LÜTFEN YÜZ TARAMASI İÇİN 3 SANİYELİĞİNE DİKKATLE RESME BAKINIZ.

1.jpg

Yüz Taraması Başarılı!

Dosya: SCP-001-SMO'nun Araştırma-01'de Kaydedilen Sesi.

Madde #: SCP-001-SMO
Nesne Sınıfı: Kozmogonik-Yuri

PicsArt_07-05-12.54.24.jpg
Araştırma-01'de hayatını kaybeden personelin kafa kamerasından alınan son resim.

Özel Saklama Prosedürleri: SCP-001-SMO şuan ki teknoloji ile saklanamamaktadır. Bu sebeple halktan gizlenmesi sağlanmaktadır. Cognitis Olayı1'na şahit olan ya da teleskopla gözlemleyen kişiler Φ sınıfına alınıp Site-01-SMA'ya nakledilecektir. Varlık hakkında araştırmalar ne olursa olsun devam etmelidir. Varlığın dosyalarını sadece bazı yetkili kişiler görebilir. Cognitis Olayı yaşandığında anlaşmalı ülkelerde sokağa çıkma yasağı ilan edilip Vakıf olaya acilen müdahale edecektir. Cognitis Olayı'nda insanların olaydan habersiz olmasını sağlamak için herşey yapılmalıdır.

Açıklama: SCP-001-SMO, fiziksel yapısı ve büyüklüğü tam olarak bilinmeyen, dokungaçlı bir kozmik varlıktır. Şuan için Ay'ın içinde bulunmaktadır. Birden fazla anormal madde ile bağlantılıdır (liste eklendi). Bu maddelerin hepsi bir araya gelirse resurgemus2 adı verilen bir fenomen oluşur. Fenomen oluşursa ne olacağı tam olarak kestirilmesi imkansızdır. İnsanlar ile telepati ile iletişim kurabiliyor. Sonokinezi, elektrokinezi, umbrakinezi, magnetokinezi, gyrokinezi, cryo-termokinezi, kuantokinezi, chronokinezi, chrono-telekinezi ve lunarkinezi yapabiliyor olduğu yapılan araştırmalar sayesinde anlaşıldı. Varlık Kainat'ın geçmiş ve geleceği hakkında ebedi bilgiye sahiptir. Çok nadir de olsa bazen insanlar ile zihinsel bağlantıya geçebilir. Varlık hakkında çok fazla bir bilgi bilinmemesi ile birlikte araştırmalar 4 seviye üstü personel dışında hiçbir personele gösterilemez.

Varlığın Bağlantılı Olduğu Varlıklar:

SCP-001-SMO-2
Varlık: Kutsal Kitap
Özel Saklama Prosedürleri: Kitap Site-01-SMA'da Anormal Eşyalar bölümünde tutulmalıdır. Varlık, Dokungaçlı Tanrı'nın Kilisesi tarafından çalındı. Şuan ki durumu bilinmiyor.
Açıklama: SCP-001-SMO, A4 kağıdı boyutunda, 99 sayfalık sayfalık bir kitaptır. Kitabın anormal özellikleri yoktur. İçinde, 9 adet onar sayfalık yazılar vardır. Her yazının başında yazı hakkında tasvirler vardır.

SCP-001-SMO-3
Varlık: [VERİ BOZUK]
Özel Saklama Prosedürleri: [VERİ BOZUK]
Açıklama: [VERİ BOZUK]

SCP-001-SMO-4
Varlık: ''Dev Sakatlık''
Özel Saklama Prosedürleri: Bir SCP-001-SMO-4 örneği ortaya çıkarsa öldürülmeli ve cesedi en yakın araştırma tesisine taşınmalıdır.
Açıklama: SCP-001-SMO-4, genelde 9 metrelik, 2 bacaklı, kolsuz, siyah bir varlıktır. Varlıklar sürekli olarak insanlara saldırma eğilimindedir. Vücudu dış-iskelet tarafından kaplıdır.

SCP-001-SMO-5
Varlık: ''İnsansı Sakatlık''
Özel Saklama Prosedürleri: SCP-001-SMO-5 örnekleri görüldüğü yerde öldürülmelidir ve cesetleri yer altına kireç içene gömülmelidir.
Açıklama: SCP-001-SMO-5, yaklaşık 2 metre boyutlarında, bir insana göre orantısız vücut yapılarına sahiptir. Varlıklar sürekli olarak insanları öldürme eğilimindedir.

SCP-001-SMO-6
Varlık: Düşmüş Yıldız
Özel Saklama Prosedürleri: SCP-001-SMO-6, Site-01-SMA'da Sektör Lambda'da (Vakumlu Saklama Tesisi) tutulmalıdır. Bunun dışında herhangi bir özel saklama prosedürü gerektirmez.
Açıklama: SCP-001-SMO-6, 6 santimetre çapında, elmastan yapılmış bir küredir. SCP-001-SMO-6, üzerinde SCP-001-SMO'nun tasvirini bulundurmaktadır. SCP-001-SMO-6 ile 10 saniyelik fiziksel temasta bulunmak kişinin SCP-001-SMO ile ilgili halüsünasyon görmesine sebep olacaktır.

SCP-001-SMO-7
Varlık: Şişedeki Kan
Özel Saklama Prosedürleri: SCP-001-SMO-7, Sektör Lambda'da (Vakumlu Saklama Tesisi) tutulmalıdır ve çıplak elle dokunulmamalıdır.
Açıklama: SCP-001-SMO-7, 200 mililitrelik cam bir şişedir. Şişenin içinde 150 mililitre insan (Homo Sapiens Sapiens) kanı bulunur. Kanın kime ait olduğu tespit edilememiştir. Şişe içinden eksilen kan bilinmeyen bir şekilde tekrara oluşur.
Kan, aytaşı (K, Al, Si (O)) ile temas ederse, taşın rengi laciverte döner. Ardından taşın lacivert rengi yok olup içinde ahtapod tasviri oluşur.

SCP-001-SMO-8
Varlık: Parazit
Özel Saklama Prosedürleri: SCP-001-SMO-8'in insanlarla etkileşime girmemesi gerekmektedir.
Açıklama: SCP-001-SMO-8, 30 santimetre boyunda, 6 dokungaçlı kabuklu bir yumuşakçadır. Varlık dokundaçlarını yürümek, saldırmak ve [ERİŞİM ENGELLENDİ] için kullanır ayrıca öndeki 2 kolunda bulunan keskin kemik (Pençe) yapısı avlanmasını sağlar.
Dönüştürme: Varlık normalde boyutundan dolayı kolaylıkla avlanamaz. Bu yüzden daha büyük canlıları dönüştürür ev bu şekilde yaşam döngüsünü devam ettirir. Yaşam döngüsü şu şekildedir:

 • Beyin ölümü gerçekleşmemiş hayvanların göğüs kafesini parçalar. Ardından omurgaya ulaşır.
 • Omurgayı çok ince bir şekilde delerek omurgaya [ERİŞİM ENGELLENDİ] salgılar. Omurgaya salgılanan maddenin amacı bilinmiyor.
 • SCP-001-SMO-8 göğüs kafesinden çıkar. Pençesi ile göğüs kafesini ve karnın bir kısmını açar. İç organları çıkarır.
 • SCP-001-SMO-8, kurbanının kafasına yapışır ve deriyi salgıladığı asitle eritir. Ardından kafatasının içine kendi sinirlerini yayar. Sinirler beyni sarar ve beyni kontrol altına alır. SCP-001-SMO-8 artık beyin görevi görür.
 • SCP-001-SMO-8'nun kurbanının (SCP-001-SMO-8-A olarak anılacak) kesilmiş kısmında dişimsi yapılar ve dokungaçımsı uzuvları çıkar.
 • SCP-001-SMO-8-A ayağa kalkar ve yenilebilecek, proteini yüksek gıdalar aramaya başlar. (Testlerde süt, yoğurt ve tavuk etine karşı ilgi gösterdiği öğrenildi.)
 • SCP-001-SMO-8-A'nın dönüşümü tamamlanır. Kopan uzuvları tekrar çıkar.
 • 48 saat boyunca hayatta kalmayı başarırsa, SCP-001-SMO-8 ve SCP-001-SMO-8-A tamamen birleşir (Buna SCP-001-SMO-8-B denir). SCP-001-SMO-8-B'nin derisi sertleşir.
 • Deri sertleşmeye başladıktan 6-7 saat sonra derinin üstünde yapışkan bir sıvı oluşur ve deriyi yumuşatır.
 • Sıvı salgılandıktan sonra derinin üstü kabuklanmaya başlar. Eklem yerleri ve ağız dışında tüm vücut kabukla kapanır. Kabuk kurşun geçirmez bir yapıya sahiptir.
 • SCP-001-SMO-8-B'nin parmakları kabukla aynı yapıda olan pençeler ile kaplanır. Varlık bunları avlanmak ve saldırmak için kullanır.
 • Hantallaşan SCP-001-SMO-8-B, avlanmayı bırakır ve komatöz duruma geçer.
 • SCP-001-SMO-8-B'nin karın kısmındav2 santimetre çapında hardal rengi küreler oluşur
 • Küreler 7 ay içerisinde hardal renginden beyaz renge döner, yarı saydam haline gelir ve sertleşir. İçindeki yavru SCP-001-SMO-8 görünebilir.
 • 8. ayda yavrular yumurtadan çıkar. Tüm yumurtalar yumurtadan çıktığında SCP-001-SMO-8-B kendi hayatına devam eder. (Yapılan gözlemler SCP-001-SMO-8'lerin yavru bakımı yapmadığı öğrenilmiştir.)

SCP-001-SMO-9
Varlık: Şekil Değiştirici
Özel Saklama Prosedürleri: SCP-001-SMO-9 örnekleri, Neptün'ün Yörünge'sindeki Sektör Zeta'da (Vakumlu Saklama Tesisi) bulunan hava-geçirmez odalarda tutulmalıdır. Odası duvarlarla arasında 3 metre olmalıdır. Bunun için dev mıknatıslar kullanılmaktadır.
Açıklama: SCP-001-SMO-9'un kendi şekli 4 kollu, 2 bacaklı, ayak ucundan kafasına kadar 2.5 metre boyunda, insansı bir varlıktır. SCP-001-SMO-9, gördüğü herşey'in şekline (boyut veya ağırlık farketmez) girebilir. Bunun dışında maddenin tüm hallerine dönüşebilir, rengini değiştirebilir, vücut şeklini değiştirebilir, görünmez olabilir. Bu sebeple çok tehlikelilerdir.

SCP-001-SMO-10
Varlık: Kapı Gardiyanları
Özel Saklama Prosedürleri: SCP-001-SMO-10 yapısı gereği saklanamaz.
Açıklama: SCP-001-SMO-10, SCP-001-SMO-10-A olarak adlandırılan eklem bacaklı, kırkayak benzeri bir canlı türü ve SCP-001-SMO-10-B olarak anılan bu türün dış iskelet olarak kullandığı biyolojik insansı yapıların genel adıdır. SCP-001-SMO-10-A ve SCP-001-SMO-10-B birleşirse ortaya çıkan varlık SCP-001-SMO-10-C'dir. SCP-001-SMO-10-C'nin ışınlanma özelliği vardır. Bu varlık diğer GIN canlılarından farklı olarak kendi ışınlanma yeteneğine sahiptir. Bunun yüzünden vakıf tarafından saklanamaz.

SCP-001-SMO-11
Varlık: GIN Boyutu
Özel Saklama Prosedürleri: SCP-001-SMO-11'nın dünya ile bağlantısını kesmek mümkün değildir. Bu sebeple olabilecek tüm saldırılara, akına ve boyutsal çakışmaya dikkat edilmelidir.
Açıklama: SCP-001-SMO-11, SCP-001-SMO'nun yarattığı ve yönettiği boyuttur. Boyutun insanlar tarafından algılanamayacak bir yapıda olduğu düşünülmekte. Ayrıca üzerinde 8103 farklı türün yaşadığı düşünülmektedir.

Ekler

Ek-1 (Araştırma-01)
Kayıt Başlangıcı
(Araştırmanın Başı) Şef: General AZUR. Şuan Mars'ın yörüngesinden çıktık Delta takımı herhangi bir emrini bekliyor.
General AZUR: Anlaşıldı Şef. Şuan tek isteğim Ay'a iniş yapmanız.
Şef: Anlaşıldı. (Arkadan garip ve anlaşılmaz sesler geliyor)
General AZUR: O sesler nedir Şef?
Şef: Ses? Ne sesi? (Telsizden gelen sesler anlaşılır olmaya başlar)
BİLİNMİYOR: İnsanlar… İnsanlar… (Sesler kesilir ve 1-2 saat ses gelmez)
Şef: General, orada mısın? General!
General AZUR: Huh? Evet evet, buradayım…
Şef: Efendim, Ay'ın yüzeyine iniş yapabildik.
General AZUR: Anladım. Etrafta araştırma yapın ve bir oyuk bulun. Büyük ihtimalle Hive Mind'a ordan girilebilir.
Şef: Evet, şurada bir oyuk var gibi. Giriyoruz.
General AZUR: İçeri girin.
Şef: Olamaz… (Arkadan rahatsız edici öğürme gibi sesler gelir.)
General Azur: Şef, herşey yolunda mı, İyi misiniz?
Şef: Evet, evet. Flake bir anda kusmaya başladı. Mekiğe geri dönüyor.
General Azur: Anlaşıldı.
(25 Dakika Sonra)
Şef: Efendim delikten indik. Varlık şuan bizi görm- Hadi be!
General AZUR: Neler oluyor Şef?
Şef: O şeyin kolu, olamaz Simon'u tuttu!
General Azur: Geri Çekilin! Acilen geri çekilin!
Şef: (Cızırtılı sesler, çığlıklar) O LANET ŞEY BENİM DIŞIMDAKİLERİ ÖLDÜRDÜ! KURTARIN BENİ BURDAN!
General Azur: Sakin ol! Saklanmaya çalış!
Şef: Geldiğim yer kapandı.
General Azur: Az önce neler oldu?
Şef: O şey dokungaçlarıyla Simon'u tutup aşağı çekti.
General AZUR: Takviye ekipler geliyor ve seni kurtaracaklar.
Şef: Anlaşıld- (Çığlık seslerinin ardından sesler kesilir.)
General AZUR: Şef? Orada mısın?
Şef: (Telsiz bağlantısı kesildi. Bir daha Şef'ten haber alınamaz)

Ek-2 (Kilisenin Telefon Konuşmalarından biri)
Kayıt Başlangıcı
Aziz ██████: Alo?
Anatoly: Tanrı'm bizi korusun.
Aziz ██████: Oleg, sen misin?
Anatoly: Hayır.
Aziz ██████: Ha evet, evet. Tanrı bizi kutsasın oğul…
Anatoly: Benim seninle konuşmanı istemişsin?
Aziz ██████: Lord'umuz için yemeğimiz hazır mı? Çünkü o aç, güçlenmesi ve bizi de güçlendirmesi gerek.
Anatoly: Evet hazır. Bu akşam değil mi?
Aziz ██████: Aynen öyle. Bıçakları temizledim.
Anatoly: Anladım. Adres neydi?
Aziz ██████:█████████, Rusya. Saat 00.00
Anatoly: Anladım. Tanrı bizi korusun…
Kayıt Sonu
Ekleme: Telefon konuşmasının dinlenmesi kuruma çok büyük yarar sağladı. Ritüelin yapılacağı yer eleverilince bölgeye baskın yapıldı. Baskında ritüellerde kullanılan bıçak, ''Tanrı Taşı'' denilen bir kristal ve dini bir obje bulunmuştur.

Ek-3 (Dr. Nano'nun Brifingi)
26 Temmuz 2018'de yaşanan, ''Kanlı Ay Tutulması'' halka bir tutulma olarak yansıtıldı fakat bununla bir alakası yoktu. Bu bir ''cognitis'' olayı idi. Varlığın yaydığı tanımlanamayan bir madde, ayın yüzeyinde kırmızı, saydam bir tabaka oluşturdu. Ay'ı kırmızı görmemizi sağlayan şey bu gazdı. O gecede halktan saklansa da garip şeyler oldu. Sibirya'nın orta kesimlerindeki Podkamennaya Tunguska Irmağı yakınlarında duyulan sesler bunun en büyük örneğidir. Böyle bir olayı halktan gizleyebilmemiz sadece bir şanstı. İnsanlığın bunun gibi ''cognitis'' olaylarından korumak çok mühim.

Ek-4 (Birleşmiş Milletler)
Birleşmiş Milletler, Halkı ''cognitis'' olaylarından korumak için herşeyi yapacaktır. Gerekli tüm askeri birlikler, personelleriniz için erzak, gerekli ekipmanlar ve daha fazlası. Bu olayın tehlikeli olabileceğini biliyoruz.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License