SCP-9059 (NEO TOPRAK)

Madde#:SCP-9059

Nesne Sınıfı: Öklid

Saklama Prosedürleri: Kuş Adası'nda ki gizli bir SCP vakfında tutulur ve kendine özel odası vardır. Odası isteğine göre hazırlanır. Eğer çıkmak isterse kaba kuvvet gerekse bile girişim engellenmelidir. Ve SCP-9059 ile alakalı araştırma yapan tüm personeller Atatürkçü, 25-45 yaş aralığında eğitimli bireyler olması gerekmektedir. Yanına yaklaşan tüm personeller psikolojik denetimden geçmelidir.

Açıklama: SCP-9059, -,— metre boyunda — yaşındaki bir Türk erkeğidir. Neo olarak çağrılmasından hoşlanır, ama gerçek ismi Toprak olduğu sanılmaktadır. Onu normal bir insandan ayıran şey ise insan psikolojisine direkten etki etmesidir. Normal bir insanla kıyaslandığında yüksek zeka (128-136 IQ) durumu gözlemlenir.

Etkileri: Bir Personel SCP-9059'un yanına gelince eğer personel parlak, Atatürkçü ve pozitif yönde farklı özellikleri varsa onunla iyi ve sevecen bir konuşma içine girer. Konuşma sırasında personel zihinsel ve ruhsal olarak gelişir. Personel sanatsal ve fiziksel yönde yetenekleri artar.

Eğer personel yobaz, Anti-Atatürkçü ise personel ile eleştirisel bir konuşma içerisine girer. Personeli yobaz olmamaya ikna etmeye çalışır. Eğer personel artık yobaz olmayacağını söylerse SCP-9059 ona tıpkı çağdaş biriyle konuşur gibi ruhsal olarak iyileştirir. Ancak personel yobaz olmaya devam ederse SCP-9059 ona ruhsal, zihinsel ve fiziksel olarak hırpalayıcı beyin dalgaları göndermeye başlar. Bu dalgalar devamlı olduğu için yobaz personel bir süre sonra intihar eder.

Ek not: SCP-9059, 29 Mayıs 2016 tarihinden beridir insanların gelişip aydınlanması için sosyal medya'da yer almaya başlamıştır.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License