SCP 027 TR
GLITCH_20190224135135.jpg

SCP-027-TR, ilk bulunduğunda Ajan ██████ tarafından çekilmiş bir fotoğraf

Nesne Sınıfı:Euclid

Özel Saklama Prosedürleri:SCP-027-TR Tesis-TR-██'de, güçlendirilmiş çelikten oluşan yapıda bir yatak odası şeklinde, 4mx4mx4m'lik boyutu ve kör notkası olması şartı ile tek kameralı bir saklama odasında tutulmalıdır. SCP-027-TR haftada en az 1 kez 18 yaşından küçük biriyle aynı yatakta kişi ona sarılacak şekilde uyumalıdır. Seviye 3 ve üzeri yetkide personel haricindeki personel saklama odasına giremez.

Açıklama:SCP-027-TR ██/██/20██ tarihinde Türkiye'nin ████ ilinde ██████ isimli 8 yaşındaki bir çocuğun odasına abisi ██████'ın (yaş 24) yalnız girmesi ve Nesne'nin hareket etmesinin gözlemlenmesi üzerine bölge polisinin olay yerine gelmesi ve ardından SCP vakfının olayla ilgilenmesi sonucu bulunmuştur. Olay yerindeki bütün tanıkların hafızaları Amnestik ilaçlar ile silinmiştir.

SCP-027-TR yaklaşık 15 cm boyunda küçük bir pelüş kutup ayısıdır. Nesne'nin üzerinde kırmızı üzerine beyaz "Coca-Cola" yazılı bir tişört bulunmaktadır. SCP-027-TR'nin yapısında normal bir oyuncak ayıdan farklı bir materyal bulunmamaktadır. SCP-027-TR, odasına 18 yaş üstü biri yalnız girdiğinde bulabildiği herhangi bir gölgeye saklanır ve gölgenin içinde beyaz rengine karşın tamamen -gölge yapan nesne kaldırılmadığı sürece- görünmez olur ve nesne tercihi kaldırılamaz nesnelerden oluşmaktadır. Bu çok kompleks olmasada düşünebilme yeteneğine sahip olduğunu göstermektedir. Bu olay akabinde SCP-027-TR bir kaç dakika sonra ortaya 2. Formuna geçmiş bir şekilde çıkar. 2. Formu'ndan SCP-TR-027-A olarak bahsedilecektir.

SCP-027-TR-A'nın görünümünün kişiden kişiye değiştiği denekler tarafından belirtilmektedir,genel olarak kutup ayısı veya türevi canlılar olarak görülmektedir. Kişilere saldırmaya,ısırmaya ve çoğunlukla kişinin uzuvlarını koparma eğilimleri bulundurmaktadır. Odadan kaçmaya çalışan kişiyi takip eder ve odadan dışarı çıkmaya çalışırsa MTF kuvvetleri tarafından bayıltıcı oklarlarla SCP-027-TR-A'yı bayıltır ve odasının zeminine koyulur.

SCP-027-TR-A yaklaşık yarım saat sonra uyanıp kameranın kör noktasına geçtikten 5 dakika sonra eski Formuna döner ve kameranın kör noktasında kalır. Eğer kameranın kör noktası yoksa SCP-027-TR-A kamerayı pençeleyerek kırar. Haftada en az 1 kez 18 yaşından küçük biriyle uyumazsa kamera ile gözleyen kişilere çeşitli halisünasyonlar gözüktürtme özelliği vardır. Videolardaki halisünasyonlar ölümcül özellik taşımaktadır. Çekilen fotoğraflarda ise aslında varolmayan efektler ortaya çıkmaktadır ancak ölümcül olmamaktadır. Bunun dışında herhangi bir ihtiyacı bulunmamaktadır. Odası yatak odası biçiminde ve yatak odası malzemeleriyle döşeli değil ise herkese karşı aynı etkileri gösterir.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License