SCP-049-TR-Taslak
rating: 0+x
scp-049-tr.jpg

SCP-049-TR, Rusya'da Mobil Görev Güçleri tarafından yakalanırken.

Nesne #: SCP-049-TR

Madde Sınıfı: Güvenli Öklid

Özel Saklama Prosedürleri: SCP-049-TR kilitli çelik bir muhafaza alanında tutulmalıdır. Bu alanın etrafını saran 2. bir alan vardır. İç alanın aksine bu alanın dış yapım malzemesi gerekli izinler alındığında değiştirilebilir. Bu 2. muhafaza alanına girecek olan her personelin anlık psikolojik ve fiziksel durumları kontrol edilmelidir. Eğer personelin böbrekleri iflas etmişse, personel o an için sıkılmış durumdaysa, nefes alma/verme sorunları varsa, geçici veya kalıcı sakatlık durumları varsa Dr. █████'ın izni olmadan 2. muhafaza alanına giremez. Gene de 2. muhafaza alanına girmek isteyen araştırma görevlileri veya güvenlik güçleri kendilerine adrelin aşısı yapma hakları mevcuttur. Eğer SCP-049-TR ulumaya başlarsa veya kulaklarını dikerse bölgenin güvenliği kontrol edilmelidir. Bu tepkimeye sebep olan kişi etkisiz hale getirilmeli veya yetkileri elinden alınmalıdır. Güvenlik görevlileri 2. muhafaza alanından uzakta bir yerde SCP-049-TR'yi kamerayla gözetlemelidir. Herhangi bir personelin 1 saatten fazla 2. veya 1. muhafaza alanında durması önerilmez. Herhangi bir personelin yarım saatten fazla 2. veya 1. muhafaza alanında durması önerilmez. 1. muhafaza alanının içi tek bir floresan lambayla aydınlatılmalıdır. Bunun dışında SCP-049-TR uyumakta zorluk çekiyorsa ışık kapatılabilir.

Açıklama: SCP-049-TR, ilk Rusya'nın ██████ bölgesinde görülmüş siyah bir kurttur. Bölge sakinlerinin "gözleri kırmızı" olan bir köpek gördükleri hakkında polise ve bölge orman dairesine çok fazla şikayet gelmesi, Vakfın ilgisini çekti ve SCP-049-TR █/█/20█ tarihinde yakalandı. Biyolojik türü belirlenememiştir. Kürkünün büyük kısmı siyahtır. Gene de beyaz/gri yerler mevcuttur. Gözleri doğal olmayan bir şekilde kırmızıdır. Ve karanlıkta az da olsa parladığı gözlemlenmiştir. Normal bir kurdun aksine sindirim ve boşaltım sistemi gözlemlenememiştir. Dr. ████'ın raporlarına göre yakalandığından beri dolaşım sistemi kusursuz bir şekilde çalışıyor. Bunun dışında akciğerleri vardır ve normal bir şekilde işler. SCP-049-TR, genellikle uyur halde bulunur. Onun dışında güvenli bir şekilde içeri giren personellerin talimatlarına uyar ve aktif bir şekilde gezer.

SCP-049-TR, o an için sıkılmış durumda olan biri 2. muhafaza alanına girdiğinde uyuyorsa kulaklarını diker ve yavaş yavaş uyanmaya başlar. Eğer uyanıksa ulumaya ve bazı güvenlik görevlilerinin bildirdiğine göre "sırıtmaya" başlar. Bundan sonra sıkılmış personel SCP-049-TR-1 diye adlandırılacaktır. Eğer SCP-049-TR-1, 1. muhafaza alanına girmezse SCP-049-TR duvarları eşeler, yeri tırmalar veya etrafta koşuşturmaya başlar. SCP-049-TR-1, deneyin koşullarına bağlı olarak onu neyin beklediği konusunda bilgilendirilebilir veya bilgilendirilmez. SCP-049-TR-1, 1. muhafaza alanına girdiğinde SCP-049-TR onu kovalamaya başlar. Bu kovalamaca, kişinin fiziksel durumlarına göre 5 dakikadan yarım saate kadar değişebilir. Bu kovalamacada SCP-049-TR kovaladığı kişiden normal hızının aksine yavaş koşar ve mütemadiyen hızlanır. Eğer kurbanına çok yaklaşırsa onu ısırır veya pençeler. Açılan yaralarda anormallik yoktur ve çok ciddi değildir. Bu kovalamacanın sonunda SCP-049-TR-1 sonunda yorulacak ve bitkin düşecektir. SCP-049-TR-1 durduğunda veya yavaşladığında SCP-049-TR üzerine atlar ve boynunu ısırır. Ve kişi bilincini kaybedinceye kadar veya ölünceye kadar boynunu bırakmaz. SCP-049-TR-1 öldükten sonra SCP-049-TR uyumaya döner. Daha fazlası için Deney-01'ye bakın.

SCP-049-TR bu tür kovalamalar sırasında yavaşlaması bilinçli mi bilinçsiz mi bilinmiyor. Daha fazlası için Ses Kaydı 01'e bakın. SCP-049-TR şu anda Site-█'da kilitli tutuluyor.

Deney-01: (Sonradan eklenmiştir.)Dr. ████: İlk deneyimizdi. SCP-049-TR'yi yeni saklamıştık ve ne yapabileceğinden habersizdik. O zamanlar daha 2. muhafaza alanı bile yoktu. Bir D sınıfı personel hücresinden alındığı gibi getirildi. Onu getiren koruma görevlileri çok soru sorduğunu ve korktuğunu belirtti. [BİLGİ ÇIKARILMIŞTIR] D sınıfı alana bırakıldı ve kapı ardından kilitlendi. SCP-049-TR uyuyordu.

Denek soru sormaya devam etti ve hakaret etmeye başladı. Bizi dinlemesini, yoksa içeriye güvenlik güçleri gönderip onu imha edeceğimizi belirttik. Denek yere isteksizce oturdu. Talimat beklediğini belirtti.

Ona basit talimatlar verdik. Bütün talimatlar boyunca SCP-049-TR uyuyordu ve hiçbir tepki vermedi. Bir kıl örneği alınırken bile. Ama sonra olanlar oldu. 18. talimat verildiğinde denek çok yorulduğunu ve sıkıldığını, çıkmak istediğini belirtmişti. Bu talimat yerine getirilirken SCP-049-TR sadece kulaklarını oynattı. Bu olayı üzerinde fazla durmadık ve talimat vermeye devam ettik. 23. talimat verilirken SCP-049-TR kulaklarını aniden dikti ve uyandı. Denek SCP-049-TR'nin uyandığını farkedince kapıya yöneldi ve kaçmak istedi. SCP-049-TR yavaşca deneğe yaklaştı ve hırlamaya başladı.2 metre kaldığında denek odanın diğer tarafına doğru koşmaya başladı. Güvenlik güçleri içeriye gönderildi. Denek köşeyi dönmeye çalışırken SCP-049-TR onu bacağından ısırdı. Güvenlik güçleri deneği içerden alırken SCP-049-TR güvenlik güçlerini görmezden geldi. Denek odadan çıkarılıncaya kadar deneğin peşini bırakmadı. Denek güvenlik güçleri tarafından konteyner dışına çıkartıldı.
SCP-049-TR duvarları eşelemeye ve anlaşılmaz hırıltılar ve sesler çıkarmaya devam etti. Deneği alandan uzaklaştırıp SCP-049-TR'nin verdiği tepkilere bakmamızı önerdim. Konteyner bölgesinden yaklaşık 13-15 metre uzakta SCP-049-TR'nin sakinleştiğini ve uyumaya başladığı bize bildirildi ve biz de 2. muhafaza alanı sınırlarını çizdik.

Ses Kaydı-01:

Kayıttakiler: █/█/20█ tarihinde SCP-█ tarafından meydana getirilen bir saklama ihlalinde SCP-049-TR ile kaçmaya çalışan D sınıf personel, Dr. █████.

- Bakın, size söylüyorum. İnanın bana. Zaten her şekilde sonunda beni vuracaksınız. Kaybedecek hiçbir şeyim yok.

- Sana zaten inanıyoruz D-███. [BİLGİ ÇIKARILMIŞTIR] Kaçmaya çalışmanı normal buluyoruz. Ancak anlattıkların pek de normal değil. Biliyorsun ki SCP-049-TR geçmişte hiç kaçmaya çalışmadı. Sadece alanı dışındaki o deneklere ulaşmak için. Ki bu denemelerinde bile hiçbir başarıya ulaşamadı. O zaman anlat. Neler yaşandı? Nasıl SCP-049-TR kaçtı?

- Güvenlik güçleri beni hücreme götürürken alarmlar öttü. Korumalarım bir kapıdan geçti. Ben de arkalarından geldim. Her yerden garip sesler geliyordu. Çok korkmuştum. Korumaları yalnız bırakıp tuvaletlerde saklandım. Bilmiyorum,belki 10, belki 15 dakika orda kaldım. Sonra tuvaletten çıkıp bir çıkış yolu aramaya başladım. Tesadüfen SCP-049-TR'nin konteyner bölgesinden geçtim. SCP-049-TR 2. alanın dışındaydı. Beni görünce bana yaklaşıp etrafımda dolanmaya başladı. Güvende olduğumu biliyordum çünkü zaten çok korkmuştum ve kalbim deli gibi atıyordu. Beni bir yere götürdü. Sanırım Araştırma Görevlisi ███'un odasına. Orda bir süre durduk. SCP-049-TR kafası karışmış gibiydi. Etrafa bakınıp duruyordu. Sonra ordan çıktık. Niye oraya girdiğine ilişkin bir fikrim yok. Sonra bir sürü koridor geçtik. Çıkış kapısı yarı açıktı. Kapıya doğru yöneldim. O anda SCP-049-TR hızla kapının yanına koştu ve orda oturdu. Neden olduğunu anlamadım ve kapıdan dışarı çıkmak için yürüdüm. Kapıya bir adım kalmıştı ki SCP-049-TR önüme geçip çılgınca havlamaya, hırlamaya başladı. Bana saldıracak diye korktum ama hala çok heyecanlıydım ve bildiğim kadarıyla bana saldırması için sıkılmış olmam gerekiyordu. Geriye birkaç adım attım ve SCP-049-TR pençesini çıkarıp yeri pençeledi. Ben "hayvanlara fısıldayan adam" falan değilim ama sanki sınır gibi bir şey çiziyordu. Bana da "bu çizgiyi geç, ben de senin içinden geçeyim" der gibi bakıyordu. Başka bir çıkış kapısı aramaya hiç girişmedim. Orada oturup kaldım. SCP-049-TR de orada oturup kaldı.

- Sonra neler oldu?

- Ben bekledim ve içeriden ayak sesleri geldi. SCP-049-TR kulak kesildi ve içeriye baktı. İçerideki kapıdan 2 tane D sınıfı personel çıktı. Birisi silahlıydı.

- Onları tanıyor muydun?

- Hayır. Sadece bir veya iki kez görmüşlüğüm vardır. Odaya koşarak girip kapıya yöneldiler. Beni veya SCP-049-TR'yi umursamadılar. Çıkış kapısını geçtikleri anda SCP-049-TR silahsız olanın boynuna atladı. Durumdan yararlanıp kaçmak istedim. Ayağa kalktım ama silahlı olan SCP-049-TR'ye ateş ediyordu. Kaç kurşun olduğunu bilmiyorum ancak birkaç kurşun yanlışlıkla beni de vurdu. Sana söylerim ki, SCP-049-TR kurşun geçirmez. Üstüne atladığı kişinin boynunu parçaladı. Nasıl bir vahşetti inanamazsınız. Sonra olayları izlemedim. Kusmak üzereydim ki çok geçmeden de kustum. Kapıya tekrar baktığımda silahlı olan da ölmüştü. SCP-049-TR'nin üzerinde hiç yara izi yoktu. Tekrar oturduğu yere geçti ve eski pozisyonunu aldı. Bende orada bekledim. Kurşunların açtığı yaralar acımaya başlamıştı ki dışarıdan Mobil Görev Gücü-███ geldi. Beni tahliye ettiler ve SCP-049-TR'i bir kafese koydular. Bu olaylardan sonra ona ne olduğu, niye orada kapıyı koruduğu veya Araştırma Görevlisi ███'un odasına niye beni soktuğu hakkında hiçbir fikrim yok.

- Teşekkür ederim D-████. [BİLGİ ÇIKARILMIŞTIR] Ancak seni kaçmaya teşebbüsten ötürü infaz etmek zorundayız.

(D-███ konuşmaz. Masadaki eşyaların kaldırılma sesi, birtakım konuşma sesleriyle ses kaydı biter.)

Not: SCP-049-TR'nin kurşun geçirmez bir vücudu olduğu kanıtlanmıştır. Bu olaydan sonra SCP-049-TR çıkış kapılarını koruma göreviyle kullanılmaya çalışılmıştır. Ancak hiçbir kapıda, kapıdan dışarı çıkan deneklere hiçbir tepki vermemiştir. Site-█'nın kapıyı SCP-049-TR ile koruma planları bitmiştir. SCP-049-TR'nin bu hareketleri sadece o saklama ihlalinde yaptığı rapor edilmiştir. Başka bir saklama ihlalinde SCP-049-TR'nin bunu yaptığı gözlemlenememiştir.

Ek Not: "SCP-049-TR'nin neler yapabileceğini şu an bilmiyoruz. Hiçbir kaçma girişiminde bulunmadı ancak olağan dışı davranışlar sergiliyor. Araştırma Görevlisi ███'un yetkileri alındığından beri daha da agresifleşti. Artık daha az uyuyor. Tesadüf mü bilmem ama SCP-049-TR, her kişiye davrandığı gibi ███'a da öyle davrandı. Bu nedenlerden ötürü SCP-049-TR'yi öklid olarak sınıflandırma talebinde bulunuyorum." - O5-█-TR

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License