Scp 054 Tr (Korkunç Böcek)

SCP-54-TR
Obje sınıfı: Keter

Özel saklama prosedürleri:
Şu anki koruma prosedürleriyle SCP-54’ü tamamiyle muhafaza etmek imkansızdır. SCP-54,Site 16’da 10*10*10m boyutlarında 5 m kalınlığında paslanmaz İsveç çeliğinden penceresiz bir hücrede tutulmalıdır. SCP-54’ün hücresinin kapısı,sadece dışarıdan açılabilecek bir şekilde tasarlanmalıdır ve hiçbir koşul altında açık bırakılmamalıdır. Herhangi bir kaçış durumunda Site 16’ya giriş ve çıkışlar sınırlandırılmalıdır ve içerisindeki bütün arthropoda filumuna ait böcekler yakalanmalıdır. SCP-54 ,insanlık için son derece büyük bir tehdit oluşturabileceği için hücresi 7/24, 12 silahlı personel ile korunmalıdır. Bu SCP’ye erişim, sadece seviye 3 ve üstü personellerle sınırlıdır. Görevli personelin ileri derecede yakın dövüş bilmesi gerekmektedir ve MTF Demir Halka Nişan eğitimini olağanüstü başarı belgesi ile geçmelidir. SCP 54’ün illüzyonlarından korunmak için görevli personelin korumalı gözlük takması zorunludur. Her 3 ayda bir SCP 54’ün koruma prosedürleri tekrar gözden geçirilmelidir.

Açıklama:SCP-54, 2.11 metre boyunda, 78 kilogram ağırlığında, bilinmeyen bir eklem bacaklı türünden geldiği düşünülen insansı bir varlıktır. Vücudu yüz ve gövde olarak iki bölümde incelenir.Yüzünde dört adet keliser,dişlere sahip olan çember şeklinde bir ağız, üç anten ve iki tane sarkan göze sahiptir. Kollarında ve bacaklarında eklembacaklıların mantis türünde görülen çok sayıda diken bulunmaktadır. Gövdesinde ise uçmasını sağlayan iki adet zar kanat bulunmaktadır. Yapılan araştırmalar, SCP-54’ün gözlerinin %89.12 oranında kör olduğunu göstermiştir. SCP 54, avlarını kafa bölümünde bulunan üç adet antenle algılamaktadır.SCP-54, antenlerine zarar gelmemesi durumunda 5 m yarıçapındaki bütün canlıları fark edebilir. SCP-54,bunun yanında bütün eklembacaklılar filumundaki canlıları kusursuz bir şekilde taklit edebilir. SCP-54’ün dış iskeletinde kitin ve azot gibi doğal bileşenlerin bulunmasının yanı sıra et,demir,titanyum,silisyum ve bilinmeyen bir türde bir metal de bulunmaktadır. SCP 54’ün herhangi bir üreme organı bulunmadığı için erkek veya dişi olduğu bilinmemektedir. SCP-54’ün siteye nasıl ve ne zaman getirildiği bilinmemektedir. Dokusunda yapılan araştırmalar, SCP-54’ün yaşının yaklaşık olarak █ ila ███ arasında olduğunu göstermiştir. Herhangi bir bireyin SCP-54’ün algılama sınırı içerisine girmesi durumunda, bireylerde öncelikle inanılmaz bir korku,panik ve anksiyete görülür. Bireyler, yaşadıkları tramvaları, korktukları cisimlerin bir anda çevrelerini sardığını hisseder. Bu evreden sonra deneklerde inanılmaz bir zihinsel çöküş görülür ve deneklerin dışarıyla olan ilişkileri tamamiyle kesilir. Deneklerin bilinçlerini tamamiyle kaybettiğinden emin olduktan sonra SCP-54, kurbanlarını mantidlerin yumurta keselerine benzer bir kozaya bağlar, ve bu kozadan salgıladığı sıvılarla sindirime hazır hale getirir. Bu evrede, kozalarda yapılan araştırmalar sonucunda deneklerin hâlâ hayatta olduğu görülmüştür. Bu evreden sonra ise SCP-54, kurbanlarının derilerini dikenleri yardımıyla etlerinden ayırarak tüketir. Kurbanların kalan parçaları ise site 16’nın rastgele yerlerinde bulunmaktadır. Ancak SCP 54’ün bir şekilde hücresinden çıkıp kadavraları Site 16’ya yerleştirdiği ya da aksi bir durum henüz ispatlanamamıştır. Şimdiye kadar SCP 54, resmi kayıtlara göre 6 kaçış ihlalinde bulunmuştur. Bu ihlallerin ikisinde Site 16’ya inanılmaz bir tahribatta bulunmuştur ve ██ site görevlisinin ölümüne yol açmıştır.

Ek belge 54-1
Deney raporu 01:
6 yaşındayken annesi ve babası, psikopat bir seri katil tarafından boğazı kesilerek öldürülen ve örümceklerden korkan D-95882, SCP-54’ün hücresine konulur. Girmesinden yaklaşık 2 dakika sonra yakasına koyulan mikrofon ve kamera sayesinde şu ses kayıtları elde edilmiştir.
D-95882: Anne, baba?
D-95882: Hayır, HAAAYIR LÜTFEN ONLARA ZARAR VERME(ağlamaya başlar)
Cenin pozisyonuna yatarak ağlamaya devam eder.
D-95882:İmdaat! Biri şu örümceği alsın üzerimden! (Acı verici bir çığlık atar)
D-95882’nin kalp atışı hızlanır, arı vızıltısına benzer bir ses mikrofona yaklaşır.

SCP-54 kameraya görünür. Bu evrede D-95882, dışarıdan gelen hiçbir tepkiye yanıt vermez. SCP-54, kamerayı keliserleriyle parçalar. D-95882’nin bedeni yaklaşık 3 gün sonra Site 16’dan ██ kilometre uzaktaki bir benzin istasyonda bulundu. Polis ve sivil halka amnestik uygulandı.

Kaza raporu 02:
Araştırmacı doktor █████ bütün uyarılara rağmen SCP-54’ün hücresine girip araştırma talebinde bulundu. Talep onaylandı.

Dr. █████: Sesimi duyan biri var mı,hey?
*Ses gelmez*
Dr. █████: Deneyin acilen bitirilmesini istiyorum! Biri beni çıkarsın şurdan!
*Işıklar bir anda söner
Dr. █████: Lanet olsun, MTF ekiplerini acilen buraya çağırıyorum.
*Kamerada hiçbir görüntü ya da cisim görülmemektedir ancak doktor, durmadan çığlıklar atmaktadır ve SCP █████’yi gördüğünü belirtmektedir. (Dr. █████’nın SCP █████’ye karşı bir fobisi bulunduğu site personelince bilinmektedir.)
Dr. █████: Ben Dr. █████, SCP █████sanırım hücresinden kaçtı ve şu an SCP-54’ün hücresinde. Acilen en yakın MTF ekibinin buraya gelmesi gerek. X sınıf bir ihlal söz konusu.
Bir süre sessizlik olur. Bir anda doktor acı verici bir çığlık atar ve sonra bilincini kaybedip yere düşer. Düşmesi sonucunda kafatasında kırık oluşur. Bunun sonucunda MTF ekipleri kapıyı açarak doktoru bulunduğu yerden kurtarır ve revire gönderir. Bilinci yaklaşık 3 saat sonra açılan doktor, yaşadığı deneyimde bütün tramva ve korkularının zihninde canlandığını ve hayatında yaşadığı en kötü deneyim olduğunu belirtmiştir. Bu konuşmadan sonra doktor,bulunduğu hastahanenin 9.katından aşağı atlayarak hayatına son vermiştir.

Ek belge 54-2:
SCP-54 ██/██/████ tarihinde bulunduğu hücresinden Anopheles gambiae türünde bir sivrisinek formuna dönüşerek kaçmıştır. Kaçışından yaklaşık 3 saat sonra araştırmacı ████████’nın dikkatli gözlemi sayesinde yakalanmıştır. Yakalandığı anda sivrisinek formundan önceki formuna dönüşmüştür. Bunun sonucunda SCP-54, ██ site personelinin ölümüne ve ██ site personelinin yaralanmasına yol açmıştır. Bu kaçışı sırasında yaklaşık 1.2 milyon $’lık hasara neden olmuştur.

Olağanüstü Kızıl Yüzük Kurulu, SCP-54’ün tutulması için hiçbir mantıklı gerekçe bulunmadığını belirtmiştir ve acilen nötralize edilmesi gerektiğini MTF ekiplerine bildirmiştir.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License