SCP-071-TR-TASLAK
rating: 0+x
bt-master-socket-with-adsl-faceplate-and-cables.jpg

SCP-071-TR'nin muhafaza edildiği ADSL kutusu
Ve bu ADSL kutusunun içi

Madde #:SCP-071-TR
Obje Sınıfı:Güvenli

Özel Saklama Prosedürleri:SCP-071-TR, bir ADSL kutusunun içinde muhafaza edilir. Telefon ve modem olmak üzere 2 kablo bu kutuya bağlıdır. Telefon kablosu bir ev telefonuna bağlıdır. Bu eski ev telefonu çalışamaz haldedir ve numarası gizlenmiştir. Ne olursa olsun bu telefon numarasının aranması infaz sebebidir. Ayrıca telefon numarasının kamuya duyurulması da infaz sebebidir. Sadece O5 konseyi bu telefon numarasını bilmektedir. Bu ev telefonu telefon sinyali kesen bir odada masanın üstünde durmaktadır. Seviye 5 ve üstü personel bu odaya giriş yapabilir. Modem kablosuda tamamen özel tasarlanmış bir modeme doğru gider. Bu modemin nasıl çalıştığı güvenlik önlemi için bahsedilmemelidir. Kablolar çok dayanıklıdır ve içinde çok fazla katman bulunur. Bu katmanlar
sayesinde çelikten bir balta bile bu kabloyu kesemez.
bt-master-socket-and-adsl-faceplate.jpg
Fakat kabloların kesilmesi SCP-071-TR'yi serbest bırakacağından yasaktır. ADSL kutusu sıradan bir koridorda bulunur. ADSL kutusunun içi açılabilir. Fakat bu kutuyu açmak için vidaları sökmek gerekir. Bu kutunun açılma sebebi SCP-071-TR'yi kontrol etmektir.

Açıklama:SCP-071-TR [BİLGİ GİZLENMİŞTİR]'de bir kişinin bilgisayarına girmesiyle bulunmuştur. Bilgisayarı alan SCP ajanları özel tasarladıkları modemin içine aktarmıştır. Olay yerindeki herkesi A sınıf hafıza silici ilaçlarla hafızalarını silmiştir. SCP-071-TR bir virüstür. SCP-071-TR'nin nasıl bir virüs olduğu bilinmiyor. Çünkü virüsün boyutu yok. Zararlı bir dosya olduğu için virüs olarak adlandırılsa da dosyanın boyutu 0 bayttır. Bu dosya görev yöneticisinden kolayca bulunabiliyor. Fakat bu işlem nedense bilgisayarın CPU'sunu veya herhangi bir belleğini etkilemiyor. Birkaç tane işlem aynı anda açılabiliyor ve ilginç bir şekilde açıklama kısmında her zaman kişiye özel mesajlar yazıyor. İşlemin adı I'm a virus.exe. İşlem açılmaya çalışıldığında sürekli 'Burada bir dosya yok!' uyarısı verilir. İşlemi sonlandır'a tıkladığınızda 'Bu işlem şu anda gerçekleştirilemiyor!' uyarısı alırsınız. Dosya konumunu açtığınızda karşınıza binlerce dosya çıkar. Dosya konumu her zaman yukarıda yazar fakat yukarıda sürekli değişen anlamsız harfler bulunur. Anlamsız bir şekilde her saniyede tamamen karışık bir şekilde harf dizisi görürsünüz. Dosyalara gelirsek, binlerce dosya bulunur. Fakat klasörlerin özelliklerine baktığınızda 0 bayt, 0 dosya, 0 klasör yazısını alırsınız. Dosyaların çoğu genelde aynı türdür. Bu dosya türü .stfu şeklindedir. Bundan başka birkaç tür dosya da bulunur; .music, .sound, .image, .game, .idiot, .what, .omg, .pc, .player,(böyle bir sürü dosya türü vardır). Dosyaların hiçbiri açılmaz. Ayrıca dosyaları da silsek tekrar yüklenir. (genelde dosyaları silmek çok zordur, bilgisayar kapalı iken dosyalar silinebilir fakat açık iken işlem çalışıyor olduğundan silinemez) SCP ajanları özel bir modemin içine bu virüsü aktarırlar. Bilgisayarı da imha ederler.

capture-20180731-172820.png

SCP-071-TR'nin görev yöneticisindeki işlemleri

SCP-071-TR'in yapabildikleri test edilebilmiştir. SCP-071-TR, özel bir modem tarafından bağlanılan bir bilgisayarda kontrol edilmiştir. SCP-071-TR, genelde uzun bir süre hiçbir şey yapmaz. Fakat bilgisayarı uzun süre kullanmaya devam eden kişi SCP-071-TR'nin belirtilerini görebilir. Kişinin ne yaptığı fark etmeksizin SCP-071-TR, istediği her şeyi yapabilmektedir. Mesela internet tarayıcısında video izliyor ise videonun içinde gözükebilir, oyun oynuyorsa oyunun içinde belirebilir. Bunun gibi durumlarda SCP-071-TR, her zaman farklı davranışlar sergiler. Oyunun içindeyken oyuna göre kişinin yapmak istediklerinin tersi yönünde oyunu kontrol edebilir. Kişi müzik dinliyorsa müziği bilerek durdurur veya siler. Mesajlaşıyorsa kendisi de o mesaja katılabilir. Grup sohbetlerine, videolu görüşmelere veya iletişimin bulunduğu her yerde SCP-071-TR belirebilir. Özel bir modem çalıştırıldığından dolayı bu virüs sadece kullanıcı bilgisayarında belirmiştir.

SCP-071-TR, denekler tarafından sinir bozucu olduğu her zaman dile getirilmiştir. SCP-071-TR'nin görüntüleri ve sesleri her denek tarafından farklı nitelenmiştir. Her deneğe farklı muamele ettiği kesinleşen bu virüsün bilinçli olduğu düşünülüyor. Çoğu zaman kişilere sesli veya görüntülü bir şekilde şu mesajları vermiştir;

  1. Naber?
  2. Niye internete bağlanmıyorsun?
  3. Boşuna uğraşma, beni silemezsin.
  4. Sana karışmıyorum dostum. Sadece eğlenmeye çalışıyorum.
  5. Hey! O da ne!/Nedir bu?/Dikkat et! (Genelde bu 3 mesajı söyler fakat farklı mesajları da söylediği olmuştur)
  6. Çok sıkıldım dostum. Neden daha eğlenceli bir şeyler yapmıyorsun?

SCP-071-TR, klasik bir virüs olduğu düşünülmüştür. İlk başta SCP olarak sınıflandırılmamıştır. Fakat denekler her geçen gün farklı tavırlar sergilemeye başlamıştır. Genelde asosyal, içe kapanık, psikolojik sorunları ortaya çıkan kişiler olmaya başlamışlardır. Deneklerin bazıları bilgisayardan nefret ettiği bilinse de bu denekler bilgisayara bağımlı olmaya başlamıştırlar. Bazı deneklerin bilgisayar başında ölü bulunması sonucunda SCP-071-TR, SCP olarak sınıflandırılmıştır. Ölü deneklerin otopsisi sonrasında ölme sebepleri bulunamamıştır. Testler devam ettikçe ölü deneklerin sayısı her geçen gün artmıştır. İlk başta 2 hafta gibi uzun sürede ölen denekler, günler ilerledikçe 1 saate inmiştir. Diğer elektronik aletlere de bulaşan bu virüs, 1 günde 78 personel öldürmüştür. Böylece SCP-071-TR'nin her türlü elektronik alete bulaşabildiği ortaya çıkmıştır. Bu olaydan sonra her elektronik alet imha edilmiştir ve bir ADSL kutusunda muhafaza edilmiştir ve SCP-071-TR'nin test edilmesi yasaklanmıştır.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License