SCP-099-TR

Nesne #: SCP-099-TR

Nesne Sınıfı: İblis

Özel Personel Gerekliliği: SCP-099-TR’nin zihin ele-geçirme yöntemlerinden korunmak için, odaya girecek personelin kaynakçı gözlüğü takmalıdır. Varlığın yaratabileceği psikolojik sorunlardan korunmak için varlık gözlemlendikten sonra [VERİ GİZLENDİ] kullanılarak hafızası silinecektir. Varlığın bulunduğu sitedeki tüm personel Kur'an, İncil, Tevrat yada Zebur'u hayatında en az bir (1) kez baştan sona okumuş olmalıdır. Ayrıca Kur'an'daki korunma duası olarak geçen Nas ve Felak surelerini ezbere bilmesi gerekmektedir.

Özel Saklama Prosedürleri: SCP-099-1, Site ███'deki odasından başka bir yere taşınması gerekirse içi sırasıyla hiperelmas, titanyum ve grafen kaplı bir 1.5m3'lük, içinde 0 milibar bir basınç sağlanabilen hücrede taşınmalıdır. Bu gereklilik hücreyi eritmek için ateş oluşturmasını engellemek içindir. Varlığın odası, korozyon önleğici kaplama ile kaplı, ~1000°C'a karşı dayanıklı olmalıdır. Varlık, kaçmaya çalışırsa bütün tesiste 4 Kutsal kitaptan biri okutulacaktır. Bu varlığı rahatsız ederek gücünü en aza indirecektir. Tutulduğu sitenin içinde en az 30 MTF Epsilon-9 askerleri olmalıdır

Açıklama: SCP-099-TR, bacakları olmayan humanoid bir varlıktır. Varlığın bacaklarının yerinde alev topu şeklinde tanımlanabilecek, yüksek ısıya sahip enerji topları vardır. Varlık basit bir şekil değiştirme gücü vardır. İnsanlara karşı nefret duymaktadır. Konuşmalarda kendisini ''Şeytanın Oğlu'', ''Deccal'', ''Dabbe-tül-arz'', ''Baphomet'', ''Beelzebub'', ''Mephistopheles'', ''Zıplayan Jack'', ''Zodiac Katili'' olarak tanımlamıştır. Varlığın sesi insanlarda anksiyete gibi psikolojik sorunlar oluşturdu. Varlık hakkında tüm deneyler ██/██/██15 tarihinden beri yasaklanmıştır.

SCP-099-TR hakkında bilgilerin çoğunluğunu yalnızca O5 Konseyi, Etik Komitesi ve Site Yöneticisi görebilir. Eğer bu üç gruptan birine mensupsanız Site ███ yöneticisinden belgelerin çıktısını alabilirsiniz.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License