scp tr 076 taslakk

Nesne #: SCP-TR-076

Obje Sınıfı: Güvenli

Özel Saklama Prosedürleri: SCP-TR-076 şu anda Site-48'de barınmaktadır. SCP-TR-076, vakıf personelleriyle iyi geçindiği ve iyi iletişim kurduğu için tesis içerisinde kendisine kaydedilmiş deneyler ve gece zamanı dışında yanına kalem ve çizim defterini alarak serbestçe dolaşabilme ve yemek yeme hakkına sahiptir.

 SCP-TR-076, gece saatlerinde Rektör-02'deki kendi insansı hücresinde kalmalıdır. Hücrenin içinde standart yaşama eşyalarının yanında SCP-TR-076'nın kişisel isteklerine göre bir masa, SCP-TR-076'nın kişisel çizim defterleri ve kalemler bulunmalıdır.

 SCP-TR-076'nın çizdiği resimlerinin görülmesinde bir sakınca yoktur. Ancak gören kişiler 1 haftalığına yakın takibe alınmalıdır.

Açıklama: SCP-TR-076, Fransız kökenli, 1995 doğumlu, koyu kahverengi gözlü ve siyah saçlı bir erkektir. Fiziksel görünüşünde bir anormallik yoktur. Anormal özellikleri, çizdiği resimlerde görünür.

 SCP-TR-076, tanıdığı veya gördüğü insanları, birbirleriyle veya tek başına cinsel ilişkiye girerken çizme yeteneğine sahiptir (bknz. Röportajlar). Bu resimleri gören kişiler, ani bir cinsel uyarılarıyla karşılaşırlar. Bu tepki birkaç dakikadan 1-2 saate kadar sürebilir. Çizimde resmedilen kişi, kendi resmini görürse olay gene aynı tepki ile sonuçlanır. Ancak resmedilen 2 kişi resmi görürse tepki tekrarlanır ve sonra bu 2 kişi birlikte resmedildiği kişiyle tanışmak, konuşmak ister. Bu eyleme cinsel tercihleri engel olmamaktadır.

 SCP-TR-076, resimlerini çizerken basit bir çizim tekniği kullanır. İlk önce yuvarlaklar ve çizgilerle bir iskelet oluşturup dış hatları çizer. Göz, ağız vb. ekledikten sonra detaylara ve gölgelendirmeye geçer. SCP-TR-076, yüksek zeka seviyesine sahip ve insan anatomisini gayet iyi bir şekilde anlıyor. Bunun dışında insan-dışı varlıkları, farklı çizim stilleriyle de çizebilmekte.

 SCP-TR-076'nın gerçek ismi Reiner Lefepre'dir, ancak kendisine "Seksüelizer" diye hitap edilmesini tercih ediyor. Basitçe, her nesneyi cinselleştirebildiği için.

Ek Belge A (Tarihçe):

SCP-TR-076, 10 Aralık 2016'da 3 kişinin evine silahlı baskın yapmaktan ve cinayetten dolayı bölge cezaevine girdi. Cezaevinde kaldığı hücrenin yanında yatak deposu vardı. Bir gün bulduğu kibritlerle yatakları yaktı. Bütün bina alev aldı ve mahkumlar tahliye edildi. Cezaevinin yanması, medyaya bir elektrik arızası olarak verildi. SCP-TR-076'ya bir ceza verilmedi ve başka bir cezaevine verildi. Cezaevi nöbetçilerinin bir mahkumun duvarlara "açık-saçık" ve garip resimler çizmesi hakkındaki söylemleri bölgedeki polis departmanına yansıdı. Bölgedeki ajan SCP-TR-076'nın anormal özelliklerini öğrendi ve Vakfa haber verdi. Polis departmanına ve nöbetçilere A sınıfı amnetik ilaçlar verildi ve SCP-TR-076 Site-48'e taşındı.

Ek Belge B (Röportaj 076-3-27):

Doktor Speng: SCP-TR-076?

SCP-TR-076: Bonjour, efendim.

Doktor Speng: Günaydın. Bugün biraz resimleri nasıl ve ne zaman çizmeye başladığını anlatmanı istiyorum.

SCP-TR-076: Pekala… Ailem biraz fakir bir aileydi. 16 yaşıma gelince bir ressamın yanında çalışmaya başladım. Ora-

Doktor Speng: Hiç kimse sana karşı çıkmadı mı? Yani, ressamın yanında çalışmaktan?

SCP-TR-076: Non, efendim.

Doktor Speng: Peki. Devam et.

SCP-TR-076: Çizmeyi orada öğrendim. Eski usta çırak meselesiydi. O bana öğretecekti, ben de başkalarına öğretecektim.

Doktor Speng: Birlikte çalıştığın ressamın çizdiği resimlerde böyle bir etki var mıydı?

SCP-TR-076: Yoktu. Ama çok iyi çizerdi. Neyse, onun yanında çalışmadığım zamanlar kendim çizim yapıyordum. Sokakta çizimlerimi 5 Avroya satıyordum. Pek iyi kazandığım söylenemez ama. Bu değişik yeteneğimi gene bir gün resim satarken keşfettim. Normalde evde çizdiğim manzara resimlerini satıyordum. Bir gün, bir çift yanıma geldiler. Resimlerimi görüp bana kendilerini çizip çizemeyeceğimi sordular. Normalde insan resmi çizmezdim ama, gene denemek istedim. Bir yere oturduk ve iç iskelet çizmeye başladım. Amacım onları otururken çizmekti ancak sanki kulağımın arkasında telsiz gibi bir şey bana nasıl çizmem gerektiği hakkında talimatlar veriyordu. Talimatlara istemsizce uymaya başladım. Çizdiğim şeyi anlatmak istemiyorum, ancak… Çok utanç vericiydi benim için. Resim bitince onlara gösterdim. İstem dışı bir şey olduğunu anlatmak, durumumu onlara anlatmak istedim ama birbirlerini… şey yaparken gördüklerinde bana sapık dediler ve gittiler. Eve döndüm. Bu olay karşısında çok şaşırmıştım. Ustam bana böyle çizmeyi öğretmemişti. Ben de "öyle" çizmeyi hiç düşünmemiştim. Eve gelip odama girdim. Boş bir kağıt alıp çizdiğim şeyi tekrar çizdim. Sanki birisi bana nasıl çizmem hakkında talimatları fısıldıyordu. Sonuç gene aynıydı. Hiç çizmediğim kadar güzel çizmiştim. Ama nasıl çizdiğim hakkında hala bir fikrim yoktu. Bunu herkesten gizli tutmaya karar verdim ve çizimlerimi gizlice yaptım. Bu böyle devam etti ve normal bir yaşam sürdüm.

Doktor Speng: Hmmm… Anlıyorum. Demek arkandan bir ses veya bir şey sana nasıl çizmen gerektiğini söylüyordu.

SCP-TR-076: Sadece nasıl çizeceğimi değil, bazen kendisi yorum bile yapıyordu. Yok burası olmamış, daha eğik çiz, aha tam oturdu tarzı şeyler.

Doktor Speng: Anlıyorum. Peki bu ses sana tanıdık geliyor mu?

SCP-TR-076: Hayır ama çok çok yaşlı bir kadın sesi gibi geliyor bana.

Doktor Speng: Peki teşekkürler. Eklemek istediğin bir şey?

SCP-TR-076: Yok efendim. İyi günler.

Ek Belge C (Röportaj 076-4-02):

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License