SCP-TR-099

SCP DOKÜMANI #1


Nesne: SCP-TR-099 “Devrimci Makine”

Sınıfı: Euclid-Thaumiel(Öklid-Thaumiel)

Özel Saklama Prosedürleri:

SCP-TR-099 bölüm(site)56 içerisinde denetimli serbestlik adı altında dolaşabilirken, bölüm(site)19da –Bölge-41’in depolama bölümü- 30cm kalınlığında beton duvarların arasında, iki Tesla bobini tarafından ölümcül olmayan seviyede şok kafesi içerisinde tutulmaktadır. Herhangi bir ihlal anında SCP-TR-099’un hücresi açılır ve Standard donanımla birlikte tesisten çıkarılmalıdır.

Açıklama:

SCP-TR-099 humanoid bir otomatondur. Ölçümlere göre 187cm uzunluğunda olup 56kg ağırlığındadır. Tüm metal parçaları ve uzuvları henüz bilinmeyen bir metalden üretilmiş olup, zamanının çok ilerisinde bir teknolojiye sahiptir. İçinde sıkışmış insan bilinci tarafından kontrol edilmektedir. SCP-TR-099 saha testlerinde insanoğlunun bildiği tüm metalleri sıvılaştırma, kontrol edebilme ve gerekli durumlarda donanımlara çevirebilmektedir. Anomalitik Metal Araştırmacısı Dr. Şen’in SCP-TR-099 dan alınan metal örneğine yaptığı testlerin raporunda SCP-TR-099’un aslında bu Dünya’ya ait olmadığını fakat bilincinin ███Londra doğumlu “Victor Bennark”a ait olduğunu göstermektedir. SCP-TR-099’un CQB testinde gösterdiği ve çoğu MTF ajanının kıramadığı 15 saniyelik rekoru eline silah dahi almadan bitirebilmiştir. CQB’nin ardından yayımlanan kararnamede SCP-TR-099’un tüm test ve sorgu yetkileri O5 konseyi tarafından Dr. Melis Özcan’a devredilmiştir.

Birazdan okuyacaklarınız SCP-TR-099 ile Dr. Özcan arasında geçen “tanışma fastı” ve CQB raporlarının sorgulanması üzerinedir.

[KAYIT OKUNAMADI…]
[TRANSKRİPT…]
[DÖNÜŞÜM BAŞARILI!]

Dr.Özcan: SCP-TR-099 sorgulanmak için öne çık!
SCP-TR-099: Benim bir adım var Doktor.
Dr.Özcan: Şu andan bunun bir önemi yok Bay…
SCP-TR-099: Victor demeniz yeterli.
Dr.Özcan: Pekâlâ, Victor. Konsey ve ben senin CQB testini ve Dr. Şen’in yazdığı raporları derinlemesine inceledik ve…
SCP-TR-099: Doktor konuşacak vaktim yok. Ekibimi ve yoldaşlarımın bana geri verilmesini talep ediyorum!
Dr.Özcan: Üzgünüm fakat bu olmayacak. Şu andan itibaren sen SCP Vakfına ait bir varlıksın.
SCP-TR-099: Beni bu zamana kadar sadece…
Dr.Özcan: Seni bu zamana kadar sadece bir 50 kalibre ve ciro tüpü tuttu. Ekibin olarak dediğin kişiler: Blake Nerwell ve Meena Humbertchill mı?
SCP-TR-099: Ta kendileri onlara ne oldu?
Dr.Özcan: Yerel kayıtlara göre Blake Nerwell “Son gece Savaşı”nda öldürülmüş. Meena Humbertchill ise 1893’te kayıp olarak bildirilmiş. Anlatmak ister misin?
SCP-TR-099: Bana Sabine’i bulmamda yardım edin Doktor. Raporları gördünüz ne yapabileceğimi ve neleri başarabileceğimi gördünüz. Lütfen Doktor, o şeytanı öldürmemde yardım edin.
Dr.Özcan: Taleplerini ileteceğim Victor fakat daha çok erken. Şimdi bana neler olduğunu anlat. Buraya sana yardım etmek için geldim. Bana güvenebilirsin.
SCP-TR-099: Son gece savaşındaydım. Biliyorsunuz savaş Devrim Çarkı ve Weyburn şirketi arasındaydı. Devrimcilerin lideri bendim. Şirketi yok etmek üzereydik, yıllardır düzenli yapılan başarılı suikastlar, kasten çıkarılan fabrika yangınları ve anarşist propagandalar meyvesini veriyordu. Son gece ben ve devrimci otomatonlar 357 kişilik kara ordusu ve 8 hava gemisiyle birlikte Weyburn şirketinin kalbine Londra’nın göbeğindeki şirkete saldırı düzenledik. Londra ordusu karşımızda duramadı bile. Savaş çok kanlı bitti. Bir avuç tarikatçı ve devrimci kalmıştı. Aşırı yorulmuştum. Köşede dinlenmeye çalıştığım sırada bir kurşun omzuma isabet etti ve, ve…
Dr.Özcan: Kapanıyor. Çabuk madde yenileyiciyi ve Tau ekibindeki gözlemciyi getirin Hadi!

[TRANSKRİPT SONU]


KAYIT RAPORU YAZAN: DR.ÖZCAN


SCP-TR-099 bir anlığına ölü olsada getirilen madde yenileyici ile vakıf onu 148 gün içerisinde yeniden yapılandırıldı. Sorgunun sonucuna gelirsek, bugün bile faaliyet gösteren tarikat(SCP-TR-099’un deyimiyle Sessizlik) ve Weyburn Cybernetics asıl suçlular. Olayın ardından Weyburn Cybernetics ile kontağa geçildiği sırada muhbirimiz, görüşmeye giden MTF ajanı ve internet görüşmesini ayarlayan eleman nedeni bilinmeyen bir “şeyden” ölü bulunmuş. SCP-TR-099’un son yapılandırılması bugün bitiyor. Şimdi onunla yeniden konuşmayı ve mümkünse gücünü Vakıf tarafına çekmeyi umut ediyorum.

[KAYIT#2]

[TRANSKRİPT…]

Dr.Özcan: Nasıl hissediyorsun?
SCP-TR-099: B-bilmiyorum. Sanki daha güçlü.
Dr.Özcan: Talebin Konsey’e sunuldu Victor. Eğer kabul gelirse vakıf sana yetki verecek. Şimdi konuşmamıza devam edelim mi?
SCP-TR-099: Neyi bilmek istiyorsun?
Dr.Özcan: Her şeyi. Savaştan sonrasını.
SCP-TR-099: Omzumdan sizin 50 kalibrenizle vuruldum. Sağ kolum çalışamaz hale geldi. Dostlarım beni oradan çıkardığı sırada tarikatın destek güçleri geldi. Az kişiydik ve mühimmatımız yoktu. Sol elimle en yakın metali kendime çektim ve kolumu tamir ettim. Karşı atağa geçtik. Dostum Blake’i o atakta kaybettim. O 50 kalibre zamanımın ötesindeydi ve aşırı güçlüydü. Kurşun kafasına isabet etti. En azından acısızdı. Toplayabildiğim tüm metali toplayıp bir dış iskelet oluşturdum ve Sabine’nin üzerine atıldım. İki kurşun tüm zırhımı eritti. Silahı elinden almaya çalıştığım sırada başka bir tarikatçı beni omzumdan yakaladı ve geri çekti. Bıçağımı ona saplayıp Sabine döndüğümde kurşun vücudumu bir arada tutan boruyu delip geçti. Üst vücudum geriye altı öne düştü. Kaçmaya çalıştığım sırada iki kurşunda sırtımdan yedim ve burada uyandım.
Dr.Özcan: Şu Sabine. Neden ondan nefret ediyorsun?
SCP-TR-099: Neden mi? Doktor o benim vücudumu çaldı. O şeytan kadın vücudumu yaktı zihnimi bu metal tabuta koydu ve beni ömür boyu bir fabrikada çalıştırmaya çalıştı. Oradan kaçtım. Kaçtığım gece babasını ve kardeşini öldürdüm. Ertesi hafta ailesinden geri kalanlarını. Hepsini tek tek kendi metal ellerimle ve üzerimdeki metal lanetle öldürdüm ve biliyor musun doktor? Bunu yaparken zevk aldım.
Dr.Özcan: Z-zevk mi?
SCP-TR-099: Evet, sıra kardeşine geldiğinde onun banyoya girmesini bekledim. Evindeki ışıkları söndürdüm. Banyoda karanlıkta kalınca kan kırmızı gözlerimi aynadan ona gösterdim ve dedim ki “Hiç düşündün mü? Karanlık bir odada çıplak bir şekilde yalnızsın. Senden ve bilincinden başka kimse yok değil mi? Haha yalnız değilsin. Kimse sana yardım edemez, edemeyecekte…”
Dr.Özcan: Yeter! Daha fazla duymak istemiyorum.

[TRANSKRİPT SONU]


DOKTORUN RAPORU: YAZAN: Dr.Özcan
SCP-TR-099 son derece şiddete meyilli, kavgadan kaçmayan yeri geldiğinde tüm takımı
Sırtlanabilen ancak çok kolay öfkesine yenik düşebilen bir varlık. Standard testlerin yanı sıra yapılacak psikolojik seansların tam raporunun tutulması ayrıca SCP-TR-099’un üzerindeki tüm yetkilerin bana verilmesini arz ederim.


DİPNOT: Alınan karar sonrası SCP-TR-099’un sınıfının “Güvenli”den “Öklid”e alınması ayrıca SCP-TR-099 üzerindeki yetkilerin ‘çoğu’ Dr. Melis Özcan’a devredilmesi gerçekleştirilmiştir. Vakıf 3 aylık sürenin sonunda SCP-TR-099’un CQB testi sonucunda MTF-TR-01 “Tulpar” ekibine destek olması konusunda anlaşılmaya girilecektir.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License