SCP-TR-141
SCP_AYAKTA.png

Nesne#7 SCP-TR-141 "Gölge"

Sınıf:Euclid

Özel saklama prosedürleri:

SCP-TR-141 kurşun geçirmez camın içinde 7/24 elektronik cihazlar ile kayıt edilmelidir. Oda her zaman 7.seviye ışık seviyesinde1tutulmalıdır. Seviye 5'i geçtiğinde alarm verilmeli ve MTF ekibi güçlü bir ışık kaynağıyla SCP-TR-141'i seviye düzelene kadar kontrol etmelidir. SCP-TR-141 elektronik cihazlara hasar verdiğinde aynı prosedür uygulanır.

Açıklama:

SCP-TR-141 dumansı yapıda humanoid görünümlü bir anomalidir. SCP-TR-141 yapılan saha ölçümlerinde yer seviyesinden 2 metre uzunluğunda olduğu ve süzülebildiği ölçülmüştür. MTF ekibi kabaca bir ışık kapanı hazırlayıp SCP-TR-141'i Bölge-41'e getirmeyi başarmışlardır. SCP-TR-141 genel test sonucunda moleküler yapısının [ÇIKARILMIŞ] yani insanı insan yapan duygulardan oluştuğu belirlenmiştir. SCP-TR-141 optik testlerde çıplak gözle görülemediği eğer SCP-TR-141 bir odada ve o odada elektronik optikal cihazlar yoksa "siyah tozlar" halinde göründüğü fakat mesafesinin anlaşılamadığı rapor edilmiştir. SCP-TR-141'e temas eden kişi kısa süreli bayılma geçirir ve kendisinin "arındığını" söyler. Denekler her SCP-TR-141'e temas ettiğinde kemiklerinin %12,54 kısmının eridiği en sonunda deneklerin acıya dayanamayıp intihar ettiği gözlemlenmiştir. Sağ kalan D-7548 MTF ekibi tarafından bir hücreye hapsedildi.

Aşağıda D-7548 ile Dr.Özcan arasında geçen psikolojik raporun kaydı verilmiştir.

Deney#456 Denek:D-7548 Deneyi yöneten: Dr.Özcan

Dr.Özcan: D-7548 SCP-TR-141 ile temasını anlat.

D-7548: O anlatılamaz doktor. O senin içindeki şeydir. Bazen içindeki canavar iken bazende içindeki melektir.

Dr.Özcan: Bu mahluk tam olarak ne yapıyor?

D-7548: Seni anlıyor. İçindeki tüm günahları alıyor ve seni yeni doğmuş gibi yapıyor. Bir kez gerçekleştiğinde onu bırakamazsın.

Dr.Özcan: SCP-TR-141'e dokunduğunda neler hissettin ya da gördün?

D-7548: Önce karanlık gördüm uzun süren bir karanlık. Sonra karanlığın ucunda bir ışık! Işık aşırı derecede parlak ona ilerlemeni istiyor binlerce kişi seni çağırıyor. Işığa dokunduğunda karanlık yokoluyor ve birini görüyorsun. Sana dokunuyor ve uyanıyorsun. Ona bağımlı oluyorsun. Ona bağı…

Dr.Özcan: D-7548 kendine gel! MTF ekibi D-7548 için imha emri verildi. Odaya intikal edin. Tüm bölgenin dikkatine SCP-TR-141 firar etti!

[DENEY SONU]

Deney raporu: Yazan:Dr.Özcan

.)SCP-TR-141 kişiyi kendine muhtaç bırakıyor ve halüsinasyon görmesine sebep oluyor. Kişi iradeli biriyse bu etkiden kurtulma şansını elde ediyor fakat kişi zayıfsa bu etkiye kapılıyor ve SCP-TR-141'e gidiyor. Deney sırasında bir saklama ihlali olduğundan şüphelendim ve alarm verdim fakat öyle bir şey yaşanmamış. Denek kendini bu etkiye fazlasıyla bağlamıştı. SCP-TR-141 kendini yaşatmak için kişilerin kötü duygularından besleniyor. Kişide kötü duygu(şehvet,şiddet,kıskançlık vs) kalmadığında intihara sürükleyecek imgeler gösteriyor ve kişiden kurtuluyor.

Deney#457 Denek: MTF-63 Deneyi yöneten:Dr.Özcan

Dr.Özcan: SCP-TR-141'i yakalama sırasında etkiye maruz kalmışsın. Ekip liderin bir görüşme talep etti. Anlat dinliyorum.

MTF-63: Anomalinin bulunduğu bölgedeki insanlara A tipi unutturucu verdik. Sonra bir ses duydum. Ses eski bir apartmandan geliyordu. Takım liderine durumu bildirip apartmana girdim. Binadaki sesi takip ettiğimde çok karanlık bir koridora girdim. Ndos'u çalıştırdığımda ilk gördüğüm şey 5 metre önümdeki karartı oldu. Yoğun bir ses radyo frekansımı engelledi. Takımla irtibata geçemedim. Odada iki yetişkin erkek vardı. SCP-TR-141 iki kişinin üzerinde süzülüyordu. Kişilerin ensesinden çıkan iki uzuv direkt olarak SCP-TR-141'e bağlanıyordu. SCP-TR-141 beni farkedince bir uzuvda bana doğru geldi. Ateş ettim beni korkutmuştu tüm şarjörü boşalttım. Bir anda kulağım tıkandı ve radyo frekansım normale döndü. Silahımdan çıkan alev mi yoksa ekibin ışığı mı bilmiyorum ama o şey tıslayıp köşeye sıkıştı. Takım lideri bana adrenalin verdi ve buraya geldim…

Deney raporu: Yazan: Dr.Özcan

.)MTF-63 SCP-TR-141'i beslenirken gördü. SCP-TR-141 savunmasız olduğunu anladı ve MTF-63'e saldırdı. MTF-63 korktu ve saldırıda bulundu. Takım liderinin raporunda takım arkadaşının boş bir duvara ateş ettiğini görmüş. Takım arkadaşını kurtarmak için kendine getirici bir adrenalin iğnesi yapmış. Oda yeterince aydınlık olduğunu bildirdi. SCP-TR-141 kişinin iradesine bakmaksızın her tür zihni manipüle ediyor. Halisünasyon etkisinide vücut kendi üretiyor.

Bölge-41 —-> http://scpvakfisandbox.wikidot.com/bolge-41

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License