SCP-00(Eksi)1
rating: 0+x

Madde #:SCP-00(Eksi)1
Kod Adı:Sülük
Obje sınıfı:Öklit

Özel Saklama Prosedürleri:Bu SCP suyla dolu bir yerde saklanmalıdır ve asla sudan çıkartılmamalıdır. Bulunduğu yer az ışık almalıdır. Ayda bir SCP’nin bulunduğu yere yarım litre memeli kanı dökülmelidir. SCP 10 ile 20 derece arasında saklanmalıdır. SCP’nin bulunduğu yere asla bir insan girmemelidir.

Açıklama:SCP-00(Eksi)1 bir buçuk metre boyundadır bir sülüğe benzediği için “Sülük” kod adını almıştır.

SCP-00(Eksi)1 denmesinin nedeni ise bütün yapılan testlerde (Eksi)1 sonucuna ulaşılmış olmasıdır. Bunun nedeninin SCP’inin kendi değerlerini değiştirme yeteneğine sahip olmasıdır. Ama bunu neden yaptığı bilinmemektedir.

SCP eğer sudan çıkartılırsa ya da bulunduğu odanın suyu bir şekilde biterse SCP-00(Eksi)1'in kaçma olasılığı çok yüksektir. Çünkü SCP-00(Eksi)1'in çok iyi bir kazıcı olduğu bilinmektedir.

SCP’nin ilk bulunduğu yer Profesör Doktor M█x █████’ın evinde bulunmuştur. Profesör’ün ölümünden bu SCP sorumlu tutulur. Çünkü bulunduğunda Profesörün ayağına yapışmış bir halde ve kanlar içeresinde bulunmuştur. Sonrada yapılan testlerde üstündeki kanında Profesöre ait olduğu kanıtlanmıştır.

Profesörün evinde daha kapsamlı araştırmalar yapıldığında evinde birkaç tane SCP-00(Eksi)1’in boyutundaki deliklerden bulunmuştur. Bu yaratıktan kaç tane olduğu vakıf tarafından gizlenmiştir.

SCP şu an Site 82██’te bulunmaktadır. SCP’nin bulunduğu odaya özel tasarlanmış bir robot girebilmektedir.

SCP'nin bulunduğu yere bir insan girerse ve SCP giren insanla temasa geçerse sitede bulunan personallerin yarısı SCP-00(Eksi)1’in olduğu odanın önünde toplanıp odaya giren insanı kurtarmaya çalışırlar. Eğer personeller içeriye giren insanı kurtaramazsa SCP’ye iki yıl boyunca hiçbir şey verilmez. Eğer personeller içeri giren insanı kurtarırsa sitenin içindeki tıbbi müdahale bölümüne acilen götürülmesi lazımdır.

Aşağıdaki Durum SCP-00(Eksi)1 İle Temasa Geçerseniz Neler Olabileceğini Gösterecektir:

İlk önce SCP sizi tanımlamaya çalışır. Sizin ne olduğunuzu anladığı anda saldırmaya başlar. İlk saldırdığı yer kafanızdır. Kafanızı kafatasınıza kadar yedikten sonra aynı işlemleri vücudunuzda gerçekleştirir. Geriye iskeletiniz kaldığında SCP-00(Eksi)1 iskeletinizi yumuşatacak bir enzim salgılar ve iskeletinizde salgıladığı enzim sayesinde yer böylelikle tamamen yenmiş olursunuz.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License