Teknolojik Gelişmeler

CAE-1: SCP vakfının son teklonojilerinden biridir. Dış katman tamamen titanyum ve az miktarda altın içerir. İç katman ise tamamen paslanmaz çelik ve fiber kumaştan oluşmaktadır. Dünyada test edilmiş ve şuan marsta site ve araştırma istasyonları arasında kargo işlerini yapar. 4 tona kadar taşıma kapasitesi vardır arkasında Maksimum 4 taşıma kapsülü olmalıdır. Sürücü dahil 6 kişilik bir kapasitesi vardır. Yakında Titan gibi alanlarda da kullanılacaktır.
Kendini güneş ışınları ile şarj edebilir.

images.jpeg

CAE-1 Dünyada testteykenALP-URA: Mars gibi topraklı alanlarda aşırı derecede gizli ve hızlı giderek heryere ulaşabilen ve 1.5 tona kadar taşıma kapasitesi olan bu araç yakında Plüton ve Titan gibi alanlarda da kullanılacaktır. -200-230 arası sıcaklıklarda sıkıntı çıkarmayan bu aracın yakıdı çokludur. Petrol,dizel ve biyoyakıt gibi yakıtlar kullanılabilir.

Maksimum insan taşıma sayısı, robot ve dronlar dışında, 6'dır.

sss.jpg

ALP-URA ve Kaşifler

Drone-SM: Tamamen Mars koşullarına uygun olarak yapılmış bir dron türüdür. 17 farklı görüş açısı vardır. Direkt olarak site-001-SMA den kontrol edilir. SCP-001-SMA yi bulan dron türüdür.

images_3.jpeg

Drone-SMA

SDD-RE: İstasyonlarda dolaşan bu nöbetçi drone güvenliklerle hep sinyal bağlantısı kurar ve Σ Sınıfı kaçması, SCP kaçması gibi sorunlar varsa silahlarla hedefi yaralar. Sonra sağlık personellerine haber verir. Bu Drone SCP Kaçışlarında işe yarayan bir Dronedur. Metalden ve Çelikten yapılmıştır. Hızlıdır ve Her türlü soruna göre problem çözmek için bir varyasyonu vardır.

Drone-3.jpg

SDD-RE çizimi
Ar-Gu: Normal bir Mars keşif aracına kıyasla daha fazla batarya gücüne sahiptir. Keşifçiler için kısa mesafeli alanlarda veya Anormal özelliklerinden şüphelendikleri objeye doğru giderler.

images_4.jpeg

Ar-Gu, Taşları analiz ediyor

Space-DroneXR: En gelişmiş dronlar arasında yer alır. Scp-003-SAS ve SCP-934-SAS gibi SCP'leri incelemek için görev yapmaktadırlar.

images.jpeg

Space-DroneXR, Test Aşamasında

Ices-28: Tüm soğuk gezegen ve bölgelerde araştırma için kullanılabilir. -235'e kadar dayanma süresi vardır. Batarya kendini hareket ile şarj eder.

İcat edildiğinde [VERİ GİZLENDİ] gibi bir olay olmuş ve bir daha yaşanmaması için ağır tedbirler alınmıştır.

images_2.jpeg

Ices-28 Etrafı araştırıyor
SCP-CSK: Atılganların kullandığı uzay gemisidir. Dış sıcaklık 542 ve -(eksi)200 dereceye kadar dayanabilir. Tüm saldırı ve savunma olaylarında kullanılır. Geminin toplam 3 ana katmanı vardır.

  • Dış Katman: Dış katman titanyum ve paslanmaz çelik alaşımıdır. Sıcaklığın(eksi veya artı fark etmez) %74'ünü dış katman emer.
  • Orta katman: Elmas-Titanyum ve bor karışımıdır. En sert katman budur. Dış katman hasar aldığında iç katman tarafından dışarıya doğru itilir.
  • İç Katman: Demir ve fiber kumaştan oluşmaktadır. Tamamen sürücünün konforu için yapılmıştır ve amacı hasar gören dış katmana orta katmanı itmesidir. Eğer orta katmanda delinirse sürücü derhal kaçış kapsülüne gitmelidir.
images.jpeg

SCP-CSK'nın 2 Varyasyonu
TURSAY: Nadir ve az kullanım alanı vardır. Boyu 5 mmdir. Amacı ise küçük çukurlara girip içeriye bakmaktır. Tamamen kendileri hareket ederler ve aktif olduklarında Site-001-SM'ye her yarım saniyede bir görüntü yollarlar. -30° ve 80° selsiyus arasında dayanabilir. Su geçirmezdir. Tamamen paslanmaz çelikten yapılmıştır.

images.jpeg

TURSAY'ın elektronik çizimi


Zadrok: Zadrok bir keşif Androididir. 1.80 boyunda ve 90 kilo ağırlığında titanyum-sarpatid alaşımıdır. YZ yapısı gelişmiş olmakla beraber bir insanın yaptıklarını yapabilir. Olağandışı durumlar dışında kontrol edilmez. Kontrol noktası alanına göre değişir. Asıl amacı kaşifin canını tehlikeye atacak görevleri yapmaktır.
Sıcaklık ve dayanıklılık derecesi: -(eksi)237 derece ile 564 derece arasında ki sıcaklıklara dayanabilir. Yalnızca dış katmanı vardır.
Her keşif ekibinde 3(üç) tane bulunmalıdır.

fgjklllll.jpg

Zadrok-025'in resmi


Yasneer (Zadrok v2.0): Yasneer aşırı gelişmiş keşif robotudur. Zadrok'un üst modeli olarak da kabul edilir. Keşif ekibinden ayrı olarak 3(üç)'erli gruplar halinde giderler. Olağandışı durumlar dışında kontrol altına değillerdir. Kurumun şimdiye kadar yapabildiği en son teknolojidir. Enerjilerini hareket ile kendileri üretirler.
İki katmandan oluşur.

1) Dış katman: titanyum bor ve elmastan yapılmıştır ve az miktarda altın ilk 5 örnekte kullanıldı. Bu sayede aşırı derecede zorlu alanlarda faaliyet gösterebilirler.

2) İç katman: Paslanmaz çelik ve alüminyumdan oluşur. Tamamen beyni ve eklemleri korumak için yapılmıştır.

llllll.jpg

Yasneer'ın ResmiS-Tanra: En önemli keşif tankıdır. Tüm soğuk ve volkanik gezegenlerde kullanılması zorunlu olan tanktır. Tamamen YZ kontrolünde ve Site-|||||||-SJU dan bazı durumlar dışında kontrol edilmez.
Dış katman Tamamen Jüpiter'in uydusu olan Io'da erimiş olarak bulunan "sarpatid" isimli maddeden yapılır. -(eksi)256-1013 dereceye kadar dayanabilir.
Ani bir hasar durumunda Site-|||||-SJU ya bildirmeli ve izin alınırsa saldırmalıdır.
Etraftaki gazın bir miktarını emerek gövdedeki bir kanalda iyonizasyon ile yüksek sıcaklık ve basınçta olan plazma üretir.

indir_20.jpg

S-Tanra

S.A.S.F-45: Genelde gezegen araştırması veya keşifinde kullanılan bu ağır zırhlı araç, çatışmada veya taşımada da kullanılabilir. 8 kişilik taşıma kapasitesi ve tamamen titanyumdan yapılma gövdesi ile hizmet sunmaktadır. Aracın üstünde 2 namlulu ağır uzay silahı mevcuttur. Silahın üstündeki reseptör sayesinde silah tamamen otomatik nişan alıp ateş etmektedir. Ayrıca bu silah elle de kontrol edilebilir. Silahın tam altında gövdenin ortasında birkaç anten bulunur. Bu yapı sayesinde Bütün SEC görevlileri tarafından yeri saptanabilir. Ayrıca bu anten ısı haritası, manyetik alan haritası ve frekans ölçere sahiptir. Bu anten parçalanmasına karşın gövde'nin içinde de GPS vardır. 2 ön tarafta ve 2 arka tarafta bulunmak üzere 6. 000 lümene kadar ışık verebilen özel aydınlatmaya sahiptir. Aydınlatma'nın sorun olabileceği durumlar için gece görüşü de mevcuttur. 4 tane ayağı bulunan bu araçta özellikle ayaklarında kullanılan ve gövde'ninde dış kısmında bulunan çok fazla metal karışımı ve içinde borunda bulunduğu bu yapı, 30. 000 ve -50. 000 dereceye dayanıklıdır. Ayrıca 1. 000 tona kadar ağırlık kaldırabilirler. (1. 000 tonda aracın kendi ağırlığı hesaba katılmamıştır)Engebeli arazilerde kullanılan bu araç farklı görevler için ayrılmıştır;
S.A.S.F-45: Genelde araştırma ve keşifte kullanılır(düzenlendi)
S.A.S.F-451: Yolculuklarda ve taşımada kullanılır. S.A.S.F-45'ye çok benzerdir fakat yolcu kapasitesi daha fazladır. (düzenlendi)
S.A.S.F-452: Madencilikte ve kazı çalışmalarında kullanılır. Kendine özel ayak yapısına sahiptir. Kazı araçlarında bulunan kepçe, sondaj, vs. gibi aletleri bulunur.
S.A.S.F-453: Çatışma için kullanılan araç türüdür. Bu araç türü çok nadir kullanılır. Kendine özel taramalı silahları ve roketatarları mevcuttur.

spider_mech_by_andreewallin_copy.jpg

S.A.S.F-45 (Spider.Arachnoid.Special.Forces-45)

ZK83: Basitçe ağır top arabaları olarak nitelendirebileceğimiz insansız bir makinedir. Özel üretim yüksek patlayıcı içeren top mermileri kullanır. Yapımında kullanılan [SANSÜRLENDİ] elementlerinin karışımıyla yapıldığından dolayı oldukça sağlam ve yüksek ısılara dayanabilir. Boyu yaklaşık 4 metredir ve 10 kilometrelik bir menzili vardır.

annihilator_battlemech__3_by_avitus12-d5h3eo7.jpg

ZK83'ün ÇizimiYarkadaş Başlıkları: Dr. Nano'nun toplu saklama ihlalinde kullanılmasını önerdiği, 35 megaton gücündeki termonükleer savaş başlıklarının genel adıdır. Dr. Nano, bu topun projesinin kime ait olduğu sorulunca ''Bu proje, Ortaokul dönemimde, Emel Yarkadaş adlı Fen Bilimleri öğretmenim ile birlikte çizdiğimiz bir projedir. Bu silahı da bu proje ile yaptırdık.'' cevabını vermiştir. Şuan sadece 5 adet bu başlıktan vardır.

Nam4.jpg

Bir adet Yarkadaş Başlığı Site-01-SMA'ya taşınıyor
Bulwark: Bulwark istasyon/site küçük Güvenlik robotlarıdır. Bulwark-59 yapılan ilk modeldir ve güdümlu mermiler kullanır. Bulwark-60 yapılan 2. modeldir. Bulwark-60, sonik ses patlamaları oluşturabilir veya şiddetli ses dalgaları gönderebilir. Bulwark-60 Bulwark-59'dan Daha hızlı gidebilir. Bulwark-87-Elit son yapılmış versiyonudur. Her türlü Işık kaynağından enerji alabilir ve Çok Hızlı gidebilir. Bulwark-87-Elit istediğinde tespih böcekleri gibi top şekline girebilir. Bulwark-87-Elit. Zırhı Dayanıklı yapılmıştır. Bulwark-88 Prototip En Gelişmişlerden biridir ve titanyum yapımıdır ve lazeri geri yansıtabilen bir madde ile titanyumun üstünü kaplamışlardır. Bulwark-88 Prototip koşan bir insandan daha hızlı gidebilir. Bulwark-88 Prototip ışıktan enerji almassada özel yapım bataryası sayesinde 16 yıl enerjisi vardır. Bulwark-88 Prototip'in Saldırısı yakındandır ve saldırırken hedefin yanına yaklaşır ve kendi ayaklarının ucundaki iğneyi saplar. Bu iğne hedefi bayıltır.

bulwark-59.jpg

Bullwark-59

Bulwark-87_Elite.jpg

Bulwark-87-Elite

Bulwark-60.jpg

Bulwark-60

Bulwark-88_Elite.png

Bulwark-88 Prototip

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License