Teknolojik Gelişmeler

ALP-URA: Mars gibi topraklı alanlarda aşırı derecede gizli ve hızlı giderek heryere ulaşabilen ve 1.5 tona kadar taşıma kapasitesi olan bu araç yakında Plüton ve Titan gibi alanlarda da kullanılacaktır. -200-230 arası sıcaklıklarda sıkıntı çıkarmayan bu aracın yakıdı çokludur. Petrol,dizel ve biyoyakıt gibi yakıtlar kullanılabilir

Maksimum insan taşıma sayısı, robot ve dronlar dışında, 6'dır.

sss.jpg

ALP-URA ve Kaşifler
Drone-SM: Tamamen Mars koşullarına uygun olarak yapılmış bir dron türüdür. 17 farklı görüş açısı vardır. Direkt olarak site-001-SMA den kontrol edilir. SCP-001-SMA yi bulan dron türüdür.

images_3.jpeg

Drone-SMA
SDD-RE: İstasyonlarda dolaşan bu nöbetçi drone güvenliklerle hep sinyal bağlantısı kurar ve Σ Sınıfı kaçması, SCP kaçması gibi sorunlar varsa silahlarla hedefi yaralar. Sonra sağlık personellerine haber verir. Bu Drone SCP Kaçışlarında işe yarayan bir Dronedur. Metalden ve Çelikten yapılmıştır. Hızlıdır ve Her türlü soruna göre problem çözmek için bir varyasyonu vardır.

Drone-3.jpg

SDD-RE çizimiAr-Gu: Normal bir Mars keşif aracına kıyasla daha fazla batarya gücüne sahiptir. Keşifçiler için kısa mesafeli alanlarda veya Anormal özelliklerinden şüphelendikleri objeye doğru giderler.

images_4.jpeg

Ar-Gu, Taşları analiz ediyor
Space-DroneXR: En gelişmiş dronlar arasında yer alır. Scp-003-SAS ve SCP-934-SAS gibi SCP'leri incelemek için görev yapmaktadırlar.

images.jpeg

Space-DroneXR, Test Aşamasında
Ices-28: Tüm soğuk gezegen ve bölgelerde araştırma için kullanılabilir. -235'e kadar dayanma süresi vardır. Batarya kendini hareket ile şarj eder.

İcat edildiğinde [VERİ GİZLENDİ] gibi bir olay olmuş ve bir daha yaşanmaması için ağır tedbirler alınmıştır.

images_2.jpeg

Ices-28 Etrafı araştırıyorSCP-CSK: Atılganların kullandığı uzay gemisidir. Dış sıcaklık 542 ve -(eksi)200 dereceye kadar dayanabilir. Tüm saldırı ve savunma olaylarında kullanılır. Geminin toplam 3 ana katmanı vardır.

  • Dış Katman: Dış katman titanyum ve paslanmaz çelik alaşımıdır. Sıcaklığın(eksi veya artı fark etmez) %74'ünü dış katman emer.
  • Orta katman: Elmas-Titanyum ve bor karışımıdır. En sert katman budur. Dış katman hasar aldığında iç katman tarafından dışarıya doğru itilir.
  • İç Katman: Demir ve fiber kumaştan oluşmaktadır. Tamamen sürücünün konforu için yapılmıştır ve amacı hasar gören dış katmana orta katmanı itmesidir. Eğer orta katmanda delinirse sürücü derhal kaçış kapsülüne gitmelidir.
images.jpeg

SCP-CSK'nın 2 VaryasyonuTURSAY: Nadir ve az kullanım alanı vardır. Boyu 5 mmdir. Amacı ise küçük çukurlara girip içeriye bakmaktır. Tamamen kendileri hareket ederler ve aktif olduklarında Site-001-SM'ye her yarım saniyede bir görüntü yollarlar. -30° ve 80° selsiyus arasında dayanabilir. Su geçirmezdir. Tamamen paslanmaz çelikten yapılmıştır.

images.jpeg

TURSAY'ın elektronik çizimi


Zadrok: Zadrok bir keşif Androididir. 1.80 boyunda ve 90 kilo ağırlığında titanyum-sarpatid alaşımıdır. YZ yapısı gelişmiş olmakla beraber bir insanın yaptıklarını yapabilir. Olağandışı durumlar dışında kontrol edilmez. Kontrol noktası alanına göre değişir. Asıl amacı kaşifin canını tehlikeye atacak görevleri yapmaktır.
Sıcaklık ve dayanıklılık derecesi: -(eksi)237 derece ile 564 derece arasında ki sıcaklıklara dayanabilir. Yalnızca dış katmanı vardır.
Her keşif ekibinde 3(üç) tane bulunmalıdır.

fgjklllll.jpg

Zadrok-025'in resmi

Yasneer (Zadrok v2.0): Yasneer aşırı gelişmiş keşif robotudur. Zadrok'un üst modeli olarak da kabul edilir. Keşif ekibinden ayrı olarak 3(üç)'erli gruplar halinde giderler. Olağandışı durumlar dışında kontrol altına değillerdir. Kurumun şimdiye kadar yapabildiği en son teknolojidir. Enerjilerini hareket ile kendileri üretirler.
İki katmandan oluşur.

1) Dış katman: titanyum bor ve elmastan yapılmıştır ve az miktarda altın ilk 5 örnekte kullanıldı. Bu sayede aşırı derecede zorlu alanlarda faaliyet gösterebilirler.

2) İç katman: Paslanmaz çelik ve alüminyumdan oluşur. Tamamen beyni ve eklemleri korumak için yapılmıştır.

llllll.jpg

Yasneer'ın Resmi

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License