XEBION'un Önerisi
rating: 0+x

warning.pngVAKIF ARŞİVİ VE BİLGİ GÜVENLİĞİ MERKEZİNDEN BİLDİRİ

Güvenlik Güncellemesi: Öğe Numarası randomizasyonu başlatıldı. Güvenlik güncellemesi tamamlanana kadar tüm dosyalar kilitlenir. Acil durum güncellemeleri için lütfen Acil Durum Veri Arşiv Sistemi'ne (EDAS) erişin.

— Harry Williams, Direktör

Ses Dosyası:[Earth]

> 2 öğe kaldı. Öğe numarası 'SCP-001-TR' hedeflendi.
> 'SCP-001-TR' arama sonucu ile tanımlanan 1 dosya.

> Dosya 'SCP-001-TR' seçildi.
> Otomatik öğe numarası randomizasyonunu başlatıldı.
> 'SCP-001-TR' adlı dosya açılıyor…


469872-airbrushed-artwork-cavern-concept-art-digital-art-fantasy-art-fire-floating-landscapes-painti.jpg

SCP-001-TR(Kafası ile montaj yapılmıştır)


Madde #:SCP-001-TR
Obje sınıfı:Nëntokësore-Enalsifa1

Özel Saklama Prosedürleri:SCP-001-TR bir odada muhafaza edilemez. SCP-001-TR'ye doğru giden her yolda ve aşamada güvenlik önlemleri bulunmalıdır. SCP-001-TR'nin son aşamasına gelen her varlık infaz edilmelidir. Gerekli bölgelerde MTF personelleri bulunmalıdır. Her bölgede gerekli olan şartları sağlayan MTF'ler bulunmalıdır. SCP-001-TR'ye ulaşmak için birkaç mekan arasında geçiş yapılmalıdır. Bu mekanlar çoğunlukla yeraltındadır. Labirentler, mağaralar, tuzaklı mekanlar ve bazı tarif edilemez mekanlar ile gizlenmiştir. Bu alanlara girmek için bazı şartlar gereklidir. Genelde bu şartlar şunlardır;

  • Bilim hakkında bütün temel bilgilere hakim olma
  • Kitabı gönderilen ve en yaygın dinler hakkında temel bilgilere sahip olma
  • Dünya coğrafyası ve tarihi hakkında temel bilgilere sahip olma
  • Belirli bir zeka seviyesine sahip olma
  • Belirli bir sosyal tecrübeye sahip olma (Genelde 25 yaş ve üstü)
peel_street_mammoth_cave_tour-5294118462.jpg

Arnavutluktan giriş tüneli


SCP-001-TR'ye giden 2 yer mevcuttur. Arnavutluk ve Irak. Bu şartları yerine getirmeyenler ise bu iki girişte kayboluyorlar ve bir daha bulunamıyorlar. Bu iki giriş genelde mağara görünümüne sahip olmakla beraber gizli tüneller ile erişim sağlanır. GPS'ler bu girişten sonra işe yaramaz. Çoğu kameralarda bozulur. Her seferinde farklı labirentler ve tuzaklar mevcuttur. Bunun kişiye göre değiştiği düşünülüyor. SCP-001-TR çoğu zaman kendini yeraltında gösterir. Ve SCP-001-TR'nin bu labirentler,mağaralar ve tuzaklı mekanlarda kendini gösterdiği ortaya çıkmıştır. Bazı kişilere yönelik tavsiyeler verir. Bazende yalan söyleyerek kişiyi yanıltır. SCP-001-TR'nin kaldığı mekan hep aynıdır ve bir çeşit mağarayı andırır. Bu mekanda sıcaklık çok yüksektir. Yaklaşık ███ santigratdır. Bu yer çoğu kişi için 'Dünya'nın Merkezi' diye anılmaktadır. Fakat bunun doğru olup olmadığı belli değildir. Ayrıca Dünya'nın merkezi daha sıcak olması gerekmektedir. Bu mekanın çoğu yerinde magmalar bulunmaktadır. Bu mekanda uçan 2 ev benzeri yapı bulunmaktadır. Bu 2 eve giriş yapmaya çalışan her varlığı SCP-001-TR yok eder. SCP-001-TR, bu evler hakkında asla bilgi vermez. Mekanın yüksekliği yaklaşık 500-600 metre civarıdır. SCP-001-TR'nin bulunduğu alanda yaklaşık 300-400 metre tabana sahiptir. Geriye kalan mağara benzeri yer oldukça uzun ve yüksektir. Yüksekliği hesaplanamayacak kadar yüksek ve uzunluk yaklaşık 20 km olduğu düşünülüyor. Bu alanı büyük ve kıdemli bir NTF ordusu koruyor. Bu alanda değişik tüneller ve ev, bina şeklinde yapılar bulundurmaktadır. Bu alana girmek için özel şartlar gerekir. Bu şartlar ilk şartların kapsamlı halleridir. Ayrıca O5 konseyi kararı ile diğer şartlar gizlenmiştir ve kamuya duyurulması kesinlikle yasaktır. Şu anda bu mekana sadece O5-█ girebilir. NTF görevlileri de SCP-001-TR'nin bulunduğu ana mekana en az 1 km uzak olması gerekir. SCP-001-TR'in istekleri yerine getirilmelidir. SCP-001-TR hakkında olumsuz bir düşünce, SCP-001-TR'yi sinirlendirir ve SCP-001-TR, o kişiyi ve bağlantısı olan tüm kişileri öldürür.

SCP-001-TR'nin XK-Sınıf ''Dünya'nın Sonu'' senaryo2 yaratabileceği ve bunu durduran tek sebebin bir kişinin hayatını SCP-001-TR'ye bağlamasıdır. SCP-001-TR'ye bağlı olan kişinin O5-█ olduğu bilinmektedir. SCP-001-TR'ye bağlanan kişilerin peygamberler olduğu ve her zaman SCP-001-TR'ye bağlanan kişilerin olduğu bilinmektedir. Çoğu felaketin ve doğa olaylarının SCP-001-TR tarafından yapıldığı bilinmektedir. SCP-001-TR hakkındaki çoğu bilgi O5-█ tarafından edinilmiştir. Ve bu bilgilerin bazılarının bu dosyada verilmesinde sakınca yoktur.


mg22029420.100-1_800.jpg

SCP-001-TR'ye giden bir mağara


Açıklama:SCP-001-TR, en az 1 km uzunluğa sahip olan 50'den fazla kafaya sahip olan ejderimsi bir varlıktır. Söylediğine göre XK-sınıf senaryo gerçekleştiğinde kanatlarını ortaya çıkaracak ve başka bir gezegene yerleşecek. Uzunluğu konusunda buradan dünyanın her yerine ulaşabileceğini ve kafaları konusunda da buradan dünyanın her yerini görebileceğini söyler. Elleri ve bacakları konusunda bilgi vermese de yaklaşık 20 ayağı görülmüştür. Kanat sayısı sorulduğunda da 'Vücudumun her yerinde en az 2 dev kanat vardır.' cevabını verir. Kendisinin fotoğrafının çekilmesinin sorun olmadığını söyler. Fotoğrafı çekilir ve birkaç kişiye gösterilir. Her kişide kafası farklı gözükür. Bunun nedeni sorulduğunda SCP-001-TR'nin gerçek kafasını sadece O5-█'in bileceğini söyler. Birçok kafası olduğunu söyleyen kişiye de şu yanıtı verir: 'Sen, iki kolun olduğunda ikisini de kullanıyorsun.Ben, birçok kafam olduğumda hepsini de kullanıyorum.' . O5-█, 'Her kafasının işlevi aynıdır fakat bizim gibi sadece bir tane kafasını daha sık kullanır.' . Kişiye göre değişen bu kafalar, kişinin hayal gücüne dayanmaktadır. SCP-001-TR'nin kafası birkaç montaj ile değiştirilir ve klasik ejderha kafası gibi gösterilir. SCP-001-TR'nin yapısı hakkındaki bilgiler gizlenmiştir.

SCP-001-TR, kendini açıklarken kendisinin bu gezegenin Enalsifa'sı olduğunundan bahseder. Enalsifa'nın da tanrının bizim gibi ilahlara verdiği sınıf olduğunu belirtir. Kendisi bu türler arasında yeraltında yaşayan Enalsifa sınıfından geldiğini bahseder. SCP-001-TR, arnavutça konuştuğu için obje sınıfına Nëntokësore-Enalsifa adı verilmiştir. SCP-001-TR, 'Tanrı beni bu dünyadan sorumlu kıldı, bende bu yüzden buradayım.' açıklamasını yapar. Bu açıklamalar dışında kendi hakkında başka hiçbir açıklama yapmadı.


SCP-001-TR'ye yapılan bazı Personel D testlerinde SCP-001-TR'nin yapabilecekleri test edilmiştir;

1-İlk Test: Yapılan ilk testte SCP-001-TR hiçbir şey yapmamış ve Personel D yanarak ölmüştür.

2-İkinci Test: İkinci testte ısı önlemleri alınmıştır ve SCP-001-TR'nin yanına götürülmüştür. Personel D, geri dönmeye başlamış ve NTF'lerin infaz edileceksin demelerini dinlememiştir. Personel D'ye ateş açılmış ve mermiler Personel D'den geri sekmiştir. Bir süre sonra silahlar ateş etme yetisini kaybetmiştir. Personel D ve yakınında ateş eden NTF'ler yere düşüp ölmüştürler. Otopsi yapan ve testle ilgisi olan her personel teker teker aynı şekilde ölmüştür.

[SCP-001-TR'ye neden bunu yaptığını soran O5-█'ye 'Neden bana sormadın?' demiştir. O5-█'de 'Kuruluşumuzun gereği budur.' demiştir. SCP-001-TR, bu iki testden sonra test yapılmasını istememiştir. Bu olaydan sonra SCP-001-TR'ye sadece soru sorulacaktır.]

3-Üçüncü Test: O5 konseyi3 SCP-001-TR hakkında daha fazla bilgi edinilmesi gerektiğini söylüyor. Oylamalarda O5-█ dışındaki herkes bu kararı kabul etmiştir. O5-█'nin bunun yapılmasının XK-Sınıf senaryoya sebep olabileceğini ve bunun yapılmasının delilik olduğunu söyler. O5 konseyi, O5-█'ye söylemeden bir saldırı düzenlerler. Bu saldırı planı NTF liderleri tarafından kusursuz olduğu onaylanır. Yine de bir sorun ortaya çıkarsa diye o mekanı tamamen yok edebilecek atom bombası atılmasını kararlaşırlar. O5-█, yapılanları SCP-001-TR'den öğrenir. O5-█, konseye bunu yapmayın çok büyük bir kayıp yaşarız dedi. Fakat karar reddedildi ve saldırı başladı. SCP-001-TR, kendisini ortaya çıkardı ve bütün çıkışları kapattı. Helikopterler, tanklar ve roket atarlar SCP-001-TR'ye saldırdılar. SCP-001-TR'ye yapılan bütün saldırılar SCP-001-TR'ye doğru gitti ve ona işledi. Fakat hiçbir yara açılmadı veya etkisi gözükmedi. SCP-001-TR bütün orduya ateş püskürttü ve uzulları ile yok etti. Atom bombası atıldığında SCP-001-TR, bu bombayı uzaya fırlattı. Bunu yaparken gizli tünellerden biri atom bombası boyutunda açıldı ve okyanusun bir yerinden uzaya doğru gitti.

[Bu olaydan sonra [BİLGİ GİZLENMİŞTİR] felaketi ortaya çıktı. O5 konseyi SCP-001-TR'ye test yapmayı yasakladı. Kuruluşda büyük bir maddi hasar meydana geldi.]

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????


anigif.gif

[[collapsible show="[YÜZ TARAYICISI GEREKLİ]" hide="[YÜZ TARANDI] … [ERİŞİM İZNİ VERİLDİ]"]]

[[div style="float: left; margin: 0.5em; padding: 0em; border: 1px solid #888; width: 900px;"]]
gif.gif


Ek Dosya-001:Dökümanlar

[[div style="color: black; font-family: Courier; font-weight: bold; background:#DFFFF3 url(http://scp-wiki.wdfiles.com/local--files/the-great-hippo/scp_trans.png) center no-repeat; float: center; border: solid 1px #000000; padding: 15px 15px; box-shadow: 0 1px 3px rgba(0,0,0,.2); width: 84%; margin: 4% 4% 4% 4%"]]

DÖKÜMAN-4167

KONU:SCP Vakfı

TÜR:Röportaj

SEVİYE:O5

[[

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License